טיפים לבחירת מחשב השקיה לגינה

מדינת ישראל סובלת משמש קופחת ויובש במרבית חודשי השנה. בשל חודשים חמים אלו קשה יותר לדאוג לגינה ולטיפוחה ועל כן נדרשת הפעלה חכמה יותר של מערכת ההשקיה בגינה שתדאג להספקת מים החיונית לדשא, לעצים ולצמחים, במהלך שעות היום ולפי הזמן שקבעתם. מחשב השקיה הוא כלי היכול לעשות זאת.

באמצעות מחשב השקיה לגינה תוכלו לתזמן מראש את ההדלקה והכיבוי של המים במערכת ההשקיה בגינה שלכם. פעולה זו תחסוך לכם זמן ומאמץ רב בהשקיית הגינה באופן ידני, וכן את הצורך לדאוג לכבות את מערכת ההשקיה גם אם זו עובדת בלחיצת כפתור המפעיל את הממטרות, הטפטפות וכד’.

יתרונות השימוש של מחשב השקיה:

  1. הפעלה אוטומטית – צריך לכוון אותו פעם אחת (ומקסימום פעם נוספת בחורף) ולאחר מכן הוא מפעיל ומכבה את מערכת ההשקיה בגינה ללא צורך בהתערבות שלכם, בלזכור להדליק ולכבות אותה או בלעמוד עם צינור ולהשקות את העצים והדשא בצורה ידנית.
  2. ניתן להתקין שבב המזהה גשם אשר ידאג לכיבוי אוטומטי של הפעלת המערכת, כך שלא תבזבזו מים בתקופות החורף.
  3. חיסכון בתשלום המים ובמים בכלל – משקים רק את הכמות הנדרשת.
  4. זולה יחסית ופשוטה להתקנה בכל גינה.

איך נבחר מחשב השקיה לגינה שלנו?

כשאר אנו רוצים לשדרג את תפעול הגינה שלנו ומעוניינים להתקין מחשב זה, יהיה עלינו להתייחס לטיפים החשובים הבאים:

מחשב השקיה

  • מחיר – מחשב אשר ידאג להשקיה אוטומטית של הגינה שלנו יכול להיות דבר מאוד למען האמת. כל כך נוח שאולי אפילו מדובר בהעלאת רמת איכות החיים שלנו. כל כלי שנוכל להשתמש בו שעשוי לחסוך לנו זמן, מאמץ וכסף הוא למעשה עלייה ברמה איכות החיים שלנו. אך איכות זו עולה כסף. שלא כמו במכשירי חשמל אחרים אין מדובר בהוצאה של אלפי שקלים מחד, והיא אפילו תחסוך לנו בהוצאות המים בכל חודש מאידך. כלומר שהשקעה במוצר זה הנה חיונית בהחלט. אך מהו המחיר שכדאי לשלם עבור מחשב זה? המחירים ינועו בדרך כלל בין 300 ל-900 ₪, אולם לעתים תמצאו כאלו זולים או יקרים יותר. בדרך כלל מומלץ לקנות משהו במחיר ממוצע, אך זה כבר תלוי בהתאם ליכולתכם הכלכליות וכן לאיכות המכשיר.
  • תפעול – לפני רכישת המכשיר בקשו לדעת כיצד הוא פועל, ואיך אתם תוכלו להפעילו לבדכם בבית גם בלי עזרה מקצועית. לא כולם חסידים של טכנולוגיה ולכן ודאו שאתם קולטים מהר את ההוראות ההפעלה והם פשוטים עבורכם.
  • איכות – ישנם מכשירים העובדים על סוללה וכאלה על חשמל. בחרו מחשב בהתאם לצרכים שלכם. יש לקחת בחשבון כי מחשב העובד על סוללה ייאלץ טיפול תחזוקתי מדי פעם. ודאו כי המכשיר מוגן בפני גשמים ורטיבות.
  • שבב גשם – בקשו לדעת האם המכשיר כולל שבב גשם, שכן בימים גשומים המחשב לא יפעיל את מערכת ההשקיה ובכך תחסו במים.

מחפשים מחשב השקיה – באתר הכל בו לגן תוכלו לרכוש מחשבי השקיה איכותיים במחירים נוחים לכל כיס