למה חשוב להזמין מדביר מוסמך לצורך פינוי פגרים

מוות של בעל חיים הוא תמיד חוויה לא נעימה. במיוחד כך הדבר כשמדובר על חיית מחמד, אבל גם פגר של עכבר או של יונה הם מחזה שרוב בני האדם לא שמחים לראות, ובאופן כללי אנחנו תמיד מעדיפים לראות את בעלי החיים חיים. בהתאם כשאדם מגלה אצלו בבית או בחצר גופה, גם מבחינה רגשית לא קל לו לפנות אותה, ולמעשה יש עוד כמה וכמה סיבות טובות להזמין מדביר מקצועי ומנוסה שיבצע את המלאכה הלא נעימה.

סכנה! מפגע תברואתי חמור

פגר של חולדה, יונה או חתול, ובעצם כל גופה של כל בעל חיים, עלולים להפוך תוך זמן קצר מאוד למפגע תברואתי חמור שמסכן את בריאות כל מי שנמצא באזור.

הנבלה מושכת אליה זבובים, פרעושים, טפילים, חיפושיות, רימות ועוד מזיקים שמפיצים חיידקים ועל כן מחייבים פינוי מידי. בנוסף כדאי לזכור שהריח של פגר הוא אחד הריחות המצחינים ביותר שיש, כך שהפינוי המידי שלו הוא למעשה הכרחי.

מצד שני, פינוי פגרים בלי ציוד מגן מתאים – כיסויים אפקטיביים לידיים, לגוף וגם לראש, וכמו כן הגנה על מערכת הנשימה – ובלי מכשור שמאפשר לתפוס את הנבלה בלי לגעת בה בעצמכם, עלול גם כן לפגוע בבריאות שלכם. בהתאם ההמלצה היא להזעיק באופן מידי מדביר מנוסה במלאכת הפינוי.

חיטוי וטיהור האזור

עוד סיבה טובה לכך שמלאכה כמו פינוי נבלות כדאי להפקיד בידיים מקצועיות, ובמידה רבה אפילו חובה לפעול בדרך זו, היא הצורך בחיטוי יסודי של האזור שבו היה הפגר. החיטוי כולל גם הדברה של פרעושים, זבובים, קרציות ושאר טפילים ומזיקים, כדי שלא “רק” הגופה תפונה אלא שלכל ההשפעות השליליות לא יישאר זכר.

אילו פגרים מפנים מדבירים מוסמכים ומאילו מקומות?

פינוי פגר המקרים הנפוצים שבהם נדרש שירות הם כשחיית מחמד הולכת לעולמה, בין אם מדובר בכלב או בחתול או אפילו שרקן או אוגר, כשבחצר יש גופה של חתול רחוב ועוד פגרים שחשוב מאוד לפנות באופן מידי הם של יונים (או ציפורים אחרות), עכברים וחולדות.

מבחינת המקומות שבהם עלולים להימצא פגרים, האפשרויות הנפוצות הן:

* מרפסת שירות – בעיקר פגרי יונים שנתקעו שם או גוזלים שנשארו בלי אמא.

* תעלות מיזוג אוויר – פגרי עכברים וחולדות שנתקעו בתעלה, או גורים שנשארו בלי אמא.

* בתוך קירות גבס – ניסיון לסלק עכברים וחולדות מהבית באמצעות רעל עלול להסתיים בכך שאחד המכרסמים ימות כשהוא בתוך מקום נסתר, ורק אחרי שהגופה תתחיל להצחין תדעו על כך. בדרך כלל תידרש שבירה של הקיר. מקרה אחר הוא של לכידת חולדה או עכברה שיש לה גורים, ובלי יכולת לקבל מזון הגורים מתים בתוך הקיר. באופן דומה יכולים להיות פגרים גם בתוך תקרת גבס, כולל פגרי גורי חתולים שאמא שלהם לא הצליחה להגיע אליהם ולטפל בהם.

בסרטון הבא ניתן לראות פינוי פגר חתול: https://www.youtube.com/channel/UCJTyfoJBZ-r56aiB2G7EKZg