פינוי תכולת דירה? מי צריך את זה

אחד המאפיינים הבולטים של המין האנושי במאה ה-21 הוא צבירת רכוש. בכמעט כל הבתים שלנו תמצאו שלל חפצים, חלקם כאלה שבאמת הופכים את החיים שלנו לנוחים יותר, חלקם תורמים לאסתטיקה של החלל ויש גם פריטים שאין לנו יותר תועלת מהם. במצבים מסוימים כדאי להיעזר בשירות פינוי תכולת דירות כדי להפוך את הנכס לכזה שאפשר לחיות בו בנחת ולנצל אותו באופן אופטימלי.

פינוי תכולה של דירה שהתקבלה בירושה

מצב אחד שבו כדאי לשכור את שירותיו של מומחה לפינוי דירה הוא כשאנחנו מקבלים דירה בירושה. במקרים אלה בדרך כלל הנכס עמוס בחפצים רבים שהצטברו לאורך עשרות שנים, מה גם שאם מדובר בקשישים שהלכו לעולמם מן הסתם בשנים האחרונות לחייהם הם כמעט ולא הוציאו מהדירה פריטים מיותרים (גם בגלל הערך הנוסטלגי שלהם וגם בגלל קושי פיזי הולך וגובר).

אמנם מי שמקבל את הדירה לרשותו יכול לפנות אותה בעצמו, אבל כדאי לזכור שמדובר בפרויקט שמחייב השקעה של זמן וגם של מאמץ פיזי. בנוסף ישנם תמיד הרגשות המורכבים שמקשים על הפעולה, ובמיוחד אם עבר זמן מועט בין פטירת הבעלים המקוריים של הדירה לבין הפינוי שלה. גם הזיכרונות הרבים מן הסתם הופכים את פינוי הדירה על-ידי בעליה החדשים למשימה כמעט בלתי אפשרית ובוודאי כזו שמבוצעת באופן לא יעיל.

שירות פינוי דירות באמצעות מעלית לעומת זאת ישלים את המלאכה בזמן קצר ויאפשר שימוש מיטבי בנכס ובמידה רבה גם חזרה לשגרה והמשך חיים מלאים.

פינוי תכולת דירות של אגרנים כפייתיים

מצב מורכב אפילו יותר הוא פינוי תכולת דירה של אגרנים כפייתיים. אגרנות כפייתית היא הפרעה נפשית שבאה לידי ביטוי בחוסר יכולת מוחלט להיפטר מרכוש גם אם ברור לגמרי שאין לו שימוש. למעשה במקרים רבים האגרנים הכפייתיים ממלאים את הבית שלהם בחפצים שאין להם שום תועלת מלכתחילה כמו שקיות ניילון, חלקי חילוף לא רלוונטיים, ציוד מקולקל שמצאו ברחוב ועוד. האגרנות הכפייתית נוצרת כמענה (לא נכון, כמובן) לטראומה או חרדות. חשוב לדעת שהטיפול במחלה עצמה מורכב מאוד עקב הצורך הנפשי העמוק בביטחון והרגעה, והעובדה שהאדם מצליח להגיע לתחושות חשובות אלה רק דרך החפצים שהוא אוסף. מצד שני את הסימפטום של ההפרעה – החפצים הרבים, שפוגמים באיכות החיים ועלולים להפוך למפגע תברואתי – אפשר לפנות ובמיוחד בעזרת אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב.

פינוי דירה של אגרן כפייתי מחייב מיומנות גבוהה ובעיקר רגישות מרבית ולכן חשוב למצוא מומחים שכבר השלימו בהצלחה מלאכה דומה.

האם ניתן לפנות דירה בחינם?

כמו כל שירות, גם לפינוי הדירה ישנה עלות. אף אחד כמובן לא יפנה דירה מבלי לקבל תמורה עבור העבודה הקשה – כשמדובר על פינוייה של דירת ירושה התמורה יכולה להיות חפצים שונים שישנם בנכס ושיש להם ערך כספי.