כמה עולה ללכוד חולדה או עכבר?

אף אחד לא אוהב לגלות אצלו בבית עכבר או חולדה, או לפחות רוב בני האדם נרתעים מהמחשבה שהם מארחים מכרסמים קטנים בדירה. מצד שני, בדרך כלל ישנו גם חשש לשלם סכום כסף גבוה מדי עבור פתרון הבעיה. כדאי לדעת שעלות לכידת החולדות והעכברים אינה יקרה מדי, ובמקביל ישנן כמה סיבות טובות לא לנסות לבצע את המלאכה בכוחות עצמכם – כך שהדרך הטובה ביותר לחזור שוב לשגרת חיים רגילה בלי לשלם יתר על המידה היא לערוך סקר שוק מקיף בין מספר אנשי מקצוע מנוסים.

למה לא כדאי לנסות ללכוד עכברים או חולדות בלי עזרה מקצועית?

גם העכברים וגם החולדות נחשבים לבעלי חיים אינטליגנטיים מאוד. בנוסף, באופן טבעי, הם רוצים לשרוד – ולכן בלי ידע מקצועי רלוונטי קשה ובמידה מסוימת אפילו בלתי אפשרי לתפוס אותם. הנחת מלכודות בנקודות שבהן אתם חושבים שהעכברים או החולדות עוברים בדרך כלל לא תעזור, כי רוב הסיכויים שהמכרסמים הקטנים פשוט לא ייכנסו אליהן. לצורך לכידת חולדות או עכברים יש להניח כמה וכמה מלכודות, במיקומים שנבחרים בקפידה על סמך היכרות עם ההרגלים שמאפיינים אותם, וכמובן על בסיס איסוף מידע ספציפי אצלכם – ולשם כך נדרש ניסיון רחב היקף.

למה חשוב לפעול באופן מידי?

גם חולדות וגם עכברים נהנים מיכולת התרבות מרשימה – היריון של עכברה אורך כ-3 שבועות ובכל המלטה מגיעים לעולם עוד 5 עד 8 עכברונים. תוך שבוע ממועד ההמלטה העכברה עשויה להיכנס להריון נוסף, וקל לעשות את החשבון מה קורה אם לא מטפלים מיד במטרד. גם אצל החולדות ההריונות נמשכים כ-3 שבועות ובסופם נולדים עד 10-12 גורים.

עוד כדאי לזכור שהנזק שעלולים עכברים וחולדות לגרום גדול, וזאת מעבר לחוסר השקט שמרגישים רוב בני האדם כשהם יודעים שיש אצלם בבית אורחים לא מוזמנים – ולכן כדאי להיעזר בשירות לכידת חולדות 24 שעות מיד כשיש סימנים להופעתן.

איך נקבעת עלות השירות?

עלות לכידת עכברים או חולדות נקבעת בהתאם למידת המורכבות של הפעולה, למספר המכרסמים שנדרש עבורם פתרון מקצועי ולשיטת הפעולה הנבחרת.

באופן עקרוני ישנן 4 שיטות לסילוק עכברים וחולדות:

א. רעל – שיטה זולה יחסית אבל האפקטיביות שלה נמוכה. אצל החולדות ישנו חשד מובנה ממזונות לא מוכרים ואם יש מספר חולדות רק אחת מהן תטעם את האוכל (וכשתמות מן הסתם, חברותיה יידעו שהן צריכות להיזהר). בעיה נוספת היא שאין שליטה על מקום המוות כך שבמקום נסתר בבית שלכם עלול להימצא פגר.

ב. מלכודת קפיץ – מלכודת שמרסקת את הגוף של העכבר במקום, ולכן קל לפנות את הגופה.

ג. מלכודת חשמלית – עוד פתרון שהורג מיד את העכבר או החולדה, ולכן קל לפנות את הגופה.

ד. מלכודת כלוב – הפתרון ההומני שמאפשר לאותו לוכד חולדות מומלץ שהזמנתם לתפוס את המכרסם ולשחרר אותו בשטח פתוח. בדרך זו הוא יכול לחיות ואתם יכולים לנשום לרווחה. לכידה בדרך זו תעלה לכם החל מ-280 ש”ח.

בסרטון הבא ניתן לראות לכידת חולדה במשרד: