5 יתרונות בריאותיים של שמן הדגים

לבטח גם אתם שמעתם לא אחת על נפלאותיו של שמן דגים, הידוע כשמן התורם רבות לבריאות. כיום, הדרך של בני האדם לצרוך את השמן הכל כך חיוני היא באמצעות אכילת דגים וכך ליהנות מהשמן שבהם, או לחילופין באמצעות קפסולות המכילות את השמן. הדגים הידועים ככאלו המכילים כמות גדולה של השמן המומלץ הם דגי הטונה, סלמון והבקלה. גם אתם רוצים לדעת מה היתרונות של שמן הדגים? הנה הם לפניכם:

  1. שמן דגים ו-ADHD

הפרעת הקשב והריכוז ADHD הינה הפרעה בה ניכרת התנהגות המעידה על חוסר קשב וריכוז וגם וגם על היפר-אקטיביות. לפני כחמש שנים נערך מחקר שבחן את ההשפעה של שמן דגים בריא אצל ילדים בגילאים שש ועד 12 הסובלים מהפרעת הקשב והריכוז. הילדים אשר צרכו את שמן הדגים נהנו משיפור קיצוני וחיובי מאד באגרסיביות שאפיינה אותם, בחוסר השקט והם גם הצליחו ליהנות מיכולת ריכוז גבוהה יותר שאיפשרה להם להצליח במטלות השונות.

  1. שמן דגים, דיכאונות וחרדות

שמן הדגים לא תורם רק פיסיולוגית, אלא תרומתו ניכרת גם בהיבט נפשי. דיכאונות וחרדות מסתמנים ככאלו המקשים מאד על התנהלותו של אדם בשגרת היום שלו, אך דווקא שמן הדגים התגלה ככזה המסייע לאנשים הסובלים מהם. בעבר נערך מחקר שמצא כי אנשים אשר נטלו משמן הדגים, נהנו מירידה משמעותית בתחושות הדיכאון והחרדות שליוו אותם.

  1. שמן וירידה במשקל – האומנם?

ההיגיון הבריא מלמד כי שמן ודיאטה אינם חברים טובים. למרות זאת, שמן דגים טבעי עלה במחקר שנערך לפני כמה שנים באוסטרליה, כאשר המטרה הייתה לבדוק האם הוא משפיע על ירידה במשקל. התוצאות הדהימו לא מעטים, זאת מאחר והן גילו כי צריכת השמן המומלץ בשילוב עם פעילות גופנית בריאה, מביאים להפחתת השומן בגוף.

  1. טיפול מנע למחלת הסרטן

מחקרים נוספים הצביעו על כך שלשמן הדגים יש יכולת נפלאה להיות טיפול מונע איכותי במיוחד לסוגים שונים של מחלת הסרטן, לרבות סרטן השד וסרטן המעי הגס. בשנת 2013, רק לפני כמה שנים, הציף מחקר את הידיעה המשמחת כי חומצות שומן אומגה 3 בעלות היכולת לעכב את התפתחותם של התאים הסרטניים במעי הגס. לחצו למידע על תוסף אומגה 3 גליל המומלץ.

  1. בריאות העיניים ושמן הדגים

כמו כן, שמן הדגים התגלה כתורם רבות לכל הקשור בבריאות העיניים. השמן הינו בעל סגולות ואיכויות המאפשרות לו לשפר את תפקוד הראייה ולטפל במחלות עיניים שונות בגילאים מתקדמים. בשנת 2014, הוצגו תוצאות מחקר שהעלו כי הניוון המקולרי נוכח הרבה פחות אצל אנשים הצוכים את שמן הדגים בהשוואה לכאלו שלא.