מדפסת לייזר ביתית – מהי המומלצת ביותר?

תהליך ההדפסה של היום הוא לא תהליך ההדפסה של פעם. הנוכחות של מדפסות מתקדמות ומשוכללות מצוידות בשלל פיצ’רים הפכה את ההדפסה לאיכותית ומהירה במיוחד. מדפסת שמדפיסה מסמכים, ציורים או תמונות ומאפשרת ליהנות מתוצר בסטנדרט הגבוה ביותר.

בשוק המדפסות קיימים שני סוגים מרכזיים של מדפסות: מדפסות דיו ומדפסות לייזר. בעוד מדפסות הדיו מבוססות על מזרקי דיו המתיזים דיו על הנייר שעובר מתחת לרצופה, הרי שמדפסות לייזר עובדות על קרן לייזר ועל טונרים. זו הסיבה גם שהיא יכולה להדפיס כמויות רבות ובמהירות גבוהה. למעשה, בדגמים העכשוויים המהירות היא בממוצע של כ-30 דפים בדקה ודף ראשון תוך 8 שניות.

איך לבחור מדפסת לייזר ביתית מנצחת וכיצד למקסם את פעולת ההדפסה?

אישי או עסקי? זו השאלה!

השלב הראשון בבחירת מדפסת לייזר הוא המותג. יש מותגי על בזירת המדפסות שידוע שמייצרים מדפסות מקצועיות ואמינות. חשוב לרכוש מדפסת מומלצת של משווק רשמי ומעבדה מורשית המציעה גם אחריות על המוצר.

כדאי כמובן לבחון מה כוללת קטגוריית הלייזר ולאחר בדיקת המותג לעבור לנושא מיפוי הצרכים. שאלו את עצמכם: מה בעצם אתם מחפשים במדפסת והאם היא לצורך אישי או עסקי. שירותים עסקיים דורשים לרוב הדפסה באיכות גבוהה יותר מזו הפרטית, במיוחד אם אתם מתעתדים להדפיס עבודות ופרויקטים למצגות, תיק עבודות וכדומה.

סדר עדיפויות בעקבות הדגם הנחשק

חשוב לבחון מה באמת חשוב לכם בדגם: האם המהירות או האיכות, כמות הדפים וכדומה. כדאי לעבור על המפרט הטכני של המוצר ולהחליט במה להתמקד מבין הפרמטרים השונים לפי סדר עדיפויות מהחשוב למשני. לרוב נבחן את מהירות ההדפסה ועומס עבודה מירבי והאם יש למדפסת חיבור אלחוטי וחיבור USB. כמובן שיש חשיבות גם לגודל המדפסת במידה ומדובר בשטח מצומצם ונישה ייעודית, אבל אין ספק שהרזולוציה והזיכרון הם פרטים חשובים יותר.

כדאי לבחון גם האם המדפסת מדפיסה רק בצבע שחור או גם צבעוני, הדפסה משני הצדדים או רק מצד אחד, במיוחד לשימוש מקצועי כמו בהדפסת חוברות או כדי לחסוך בשימוש בדפים.

כמובן שככל שהדגם עולה יותר כך תיהנו מפיצ’רים מתקדמים יותר – מהירות גבוהה, רזולוציית הדפסה גבוהה, הדפסה דו צדדית, מגירת נייר לכמות רבה של ניירות, עומס עבודה מירבי של עשרות אלפי דפים לחודש. העלות של מדפסות לייזר יכולה לנוע בין מאות בודדות של שקלים למדפסת באלפי שקלים בעיקר למוצרים עם מעבד חזק ומגה הרץ זיכרון.

כיום קיימים גם שכלולים שונים למדפסות כמו מסך מגע צבעוני, הרחבות למיניהן כמו תוספת למגירת נייר קיימת. כדאי לבדוק האם לשימוש ביתי יש צורך בפיצ’רים מתקדמים או שמספיקים הדגמים הפשוטים והיעילים במחירים נוחים לשימוש מתמשך וידידותי למשתמש.

שילובים מנצחים

רבים מעדיפים היום לרכוש מוצר משולב של מדפסת יחד עם סורק, פקס ומכונת צילום או שתיים מבין האופציות. היתרונות של המדפסת המשולבת הם רבים: חיסכון במחיר של מוצר אחד במקום שניים או שלושה מוצרים שונים, חיסכון במקום כשמוצר אחד מבצע מספר פעולות לפרויקט אחד.

לרוב האיכות לא נפגעת כתוצאה מהשילובים בין הפיצ’רים ואפשר ליהנות מיותר בפחות. כדאי תמיד לקרוא חוות דעת וביקורות על הדגמים המובילים בין המשולבים ולבחור את המשולבת הנכונה עבורכם. יש מדפסות שקטות יותר מתמיד וגם העיצובים נעשו מעודנים ואטרקטיביים להפליא.

פנו מקום בבית למדפסת לייזר אמינה שתשרת אתכם למשך שנים ארוכות ממותג מוביל. למדו כיצד לתפעל אותה ולהפיק ממנה את המקסימום בחיבור רשת וכן בסריקה, הדפסה וצילום אם מדובר במוצר המשולב. היכון, הכן, להדפיס.