איך מתבצע שירות הרחקת יונים עם פורטל המדביר שמציל

יונה אמנם מסמלת שלום והרמוניה, אבל לא בכל מקום הן רצויות ובפרט רובנו לא רוצים לגלות קן יונים בתוך דירת המגורים – בגלל שכמו כל בעל כנף, היונה מביאה איתה גם לכלוך ורעש. ישנן שלל שיטות להרחיק יונים לא רצויות מבלי לפגוע בהן, והבסיס לכך הוא תמיד בחירת אנשי מקצוע מנוסים.

רשת

פתרון בסיסי שפשוט לא מאפשר ליונים להיכנס למרפסת או לחלל פתוח אחר. זהו אמצעי זול להרחקת יונים, אבל כדאי לקחת בחשבון שהוא חוסם במידה מסוימת את כניסת האוויר לאותו חלל ועלול לפגום באסתטיקה (למרות שיש רשתות שהנוכחות שלהן צנועה ואפילו רשתות שקופות).

קפיצים או דוקרנים

קטגוריה נוספת של פתרונות להרחקת יונים היא סלילים קפיציים או דוקרנים. זוהי אופציה מקובלת מאוד כשרוצים למנוע מהיונים לנחות על אדן חלון, אדן מרפסת, מעקות, מזגנים וגם שלטי פרסום. כשמזמינים שירות הרחקת יונים עם צוות מקצועי מקבלים דוקרנים שמצד אחד לא מאפשרים ליונים לנחות ומצד שני לא מחודדים מדי כך שהם לא פוצעים את היונים. דגש חשוב נוסף כשבוחרים בקפיצים או דוקרנים הוא האסתטיקה שלהם. עוד המלצה היא לוודא שמדובר בדוקרנים עמידים לטווח ארוך, בעיקר בגלל שהם חשופים לשמש ולפגעי מזג אוויר שונים.

הרחקת יונים באמצעות קול

אופציה נוספת שמציע שירות הרחקת יונים בכל הארץ היא גלי קול. הצלילים שמשמיעים המכשירים הם קולות מפחידים מבחינת היונים – קולות של עופות דורסים. חשוב לדעת שהצלילים הם בתדרים שבני אדם לא יכולים לשמוע, ובכל מקרה הם מופעלים רק כשהמכשיר מזהה תנועה של יונים באזור.

דחלילים

גלי קול מייצגים את השימוש בטכנולוגיות חדשניות כדי לפתור את בעיית היונים. פתרון נוסף מבוסס על שיטה ותיקה הרבה יותר, אבל גם כן אפקטיבית – דחלילים. ישנם מספר סוגים של דמויות שמרתיעות את היונים מלקנן בנקודה מסוימת, וביניהם חתולים, נחשים, ינשופים ואנשים. כשמשתמשים בדחליל מומלץ להזיז אותו מעט במקום שבו הוא מוצב, רצוי באופן אקראי, כדי שהיונים “יאמינו” שמדובר באיום אמיתי, וכמובן כדאי שהדמויות יהיו מושקעות.

למה חשוב הניסיון של החברה שמציעה את השירות?

המפתח העיקרי להצלחת המהלך ולסילוק היונים מהדירה הוא לא בהכרח השיטה הספציפית שנבחרת, אלא החברה שמבצעת אותו בפועל. הסיבה לכך שכל כך חשוב לבצע הרחקת יונים עם צוות מיומן היא שרק התאמה מדויקת של הפתרון למאפיינים של החלל שהיונים מבקשות לפלוש אליו ולקנן בו, ולפעמים אפילו להתנהגויות מסוימות של היונים הספציפיות (כי בסופו של דבר לא כל יונה מגיבה באופן זהה לכל ניסיון להרחיק אותה).

זו גם הסיבה שמומלץ בחום לא לנסות להרחיק יונים באמצעים מאולתרים או שיטות סבתא כמו למשל שטיפת האזור עם חומר ניקוי חזק. גם אם בטווח הקצר הפתרונות האלה יכולים לעזור, היונים עלולות לחזור ואז יהיה קשה יותר להרחיק אותן מהבית שלכם.