צביעת דירה בחורף עם עובש

מדי חורף ישראלים רבים עוקבים אחרי כמויות המשקעים ומקבלים בברכה את הגשמים. מצד שני, אם יש דירה שלא אטומה באופן מוחלט יש סיכוי שיחדרו אליה מים והתוצאה עלולה להיות עובש. במקרים כאלה ההמלצה היא לטפל בבעיה הזו באופן מידי וגם לצבוע את הדירה כדי להחזיר את המראה הנקי והאסתטי שלה.

למה אסור לדחות את הטיפול בעובש?

חשוב להבין שעובש הוא לא רק מפגע אסתטי אלא גם סכנה בריאותית. העובש הוא בעצם פטריה, וכשהיא מתייבשת בקירות הבית היא מתחילה להפיץ נבגים, שאמנם אי אפשר לראות אותם אבל ההשפעה שלהם משמעותית מאוד. כל מי שחי באותו בית נושם את אותם הנבגים מדי יום ולאורך כל היום, ואצל מי שהמערכת החיסונית שלו חלשה עלולות להיפגע מערכות שונות בגוף. במקרים אחרים הניסיון של הגוף לסלק את הנבגים המזיקים יוצר תגובת יתר של המערכת החיסונית והתוצאה תהיה דלקת עיניים, סינוסיטיס, נזלת קשה או אפילו אסתמה.

במיוחד חשופים לסיכון קשישים, ילדים קטנים ותינוקות ואנשים עם מחלות רקע (למשל מחלות אוטואימוניות). גם אנשים שעוברים טיפולים שמחלישים את המערכת החיסונית – למשל כימותרפיה – נמצאים בקבוצת סיכון. בבתים שיש בהם עובש לפעמים כל בני הבית סובלים מבריאות ירודה ומכל מיני תופעות כמו כאבי ראש, בעיות נשימה, עייפות קשה בלי סיבה ובאופן כללי תחושה לא טובה.

דגשים חשובים כשצובעים דירה עם עובש

חשוב להבין שבמקרים של עובש אי אפשר לקרוא כתבה על צביעת דירה או להתקשר לצוות של תצבע לי בתל אביב וליישם את ההמלצות שמופיעות בה. כדי לפתור את הבעיה מכל הבחינות, גם בריאותית וגם אסתטית, קודם כל מטפלים בנושא העובש וגם הצביעה עצמה חייבת להיות מקצועית מאוד. הטיפול בעובש כולל אבחון מדויק של המקור להופעתו ואחרי שמוצאים את המקום שדרכו נכנסים מים אוטמים אותו באופן מוחלט. בנוסף חשוב לנקות את האזור המוכתם ששם נמצאות הפטריות שמפיצות את הנבגים המסוכנים עם אקונומיקה.

בשלב הבא אפשר לצבוע את הקיר כדי להחזיר לו את האסתטיקה. עוד לפני שאתם מזמינים צבעי – כדאי לא לנסות לצבוע בכוחות עצמכם במקרים האלה – בדקו כמה עולה לצבוע דירה כי יכול להיות שהאופציה הכי משתלמת היא לנצל את ההזדמנות ולחדש את המראה של כל החדרים.

מתי כדאי לצבוע דירה בחורף?

דגש חשוב נוסף של צביעת דירה עם עובש בחורף הוא התזמון של העבודה. כאמור חשוב לטפל בעובש באופן מידי, אבל אחרי שהבעיה עצמה נפתרה, עם הצביעה אפשר גם לחכות כמה ימים. הסיבה לכך היא שאחרי צביעת דירה או חלק ממנה, הצבע צריך להתייבש וכדי שהוא יתייבש באופן יעיל ומהיר רצוי לאוורר את החדר. בימים גשומים אי אפשר לעשות זאת, ולכן כדאי לתזמן את הצביעה למועד שצפויים בו מספר ימים ללא גשם וחמימים יחסית. למידע נוסף תוכלו לקרוא מאמר בערוץ 7 על הנושא החשוב או לפנות לאנשי מקצוע עם ניסיון בצביעה כשיש עובש.