גריל גז לחצר – כיצד נרכוש גריל גז בצורה חכמה שישרת אותנו נאמנה?

ארוחות בר בי קיו הן ארוחות מועדפות על רבים. אחד מסוגי גריל הפופולאריים ביותר הוא גריל הגז. יש מבחר גדול של גרילים המופעלים על גז והשאלה הנשאלת היא כיצד נרכוש גריל גז בצורה חכמה שישרת אותנו נאמנה. צריך להקדים ולומר, כי יש צורך למצוא גריל גז שיספק חוויה מושלמת של צלייה, וכן, שהוא יהיה עמיד לאורך זמן. יש צורך להתאים אותו לצרכים ולמקום. האם מדובר על שימוש מסיבי בו או רק מספר פעמים בשנה? האם נועד לארוחות רבות משתתפים או בהרכב מצומצם? האם הוא יוצב בגינה רחבת ידיים או במרפסת קטנה? וכדומה.

להלן מספר טיפים לרכישה נבונה:

המבערים – הם אלו שיוצרים את הבעירה ויש לבדוק אם הם עובדים בצורה תקינה. יש מבערי נירוסטה, שנחשבים לטובים ביותר ומספקים אש כחולה ומצוינת. יש מבערים יצוקים אשר מספקים עצמת אש מעולה אבל נוטים להחליד מהר מאוד. קשה יהיה להגן עליו מפני שומן נוטף או מכל דבר אחר הגורם חלודה. יש מבערי פח שנחשבים לפשוטים. הם אינם יעילים, מחלידים מהר ומתקשים לספק את כמות האש הרצויה. בדרך כלל, הם מוציאים פיח ואש צהובה שהורסת את הבשר. סוג אחר הם מבערי אינפרא אדום שמייצרים אש חזקה מדי שעלולה לשרוף ולייבש את כמעט כל סוג בשר ודגים.

מספר המבערים – כדאי שיהיו שני מבערים לפחות שנשלטים בנפרד. כדי שיהיה אפשר לפתוח ולסגור אותם לסירוגין. מספר המבערים תלוי בגודל משטח הצלייה, וכאשר המשטח גדול אזי רצוי שיהיו שלושה מבערים. רצוי שיהיו פרוסים היטב כדי שייצרו פיזור חום שווה בגריל.

פיזור חום – יש לבחור גריל שבו החום מפוזר באופן אחיד על כל משטח הצלייה כדי למנוע מצב שבו חלק מהבשר צלוי והשני כלל לא. גרילים מוצלחים הם כאלו שבהם הרשת עליה מונח הבשר עשויה מברזל יצוק אשר מתחמם ומפזר חום היטב ובאופן יעיל ואחיד. רשת מוצלחת במיוחד היא רשת עם משולשים.

בחירת החומר ממנו מיוצר הגריל. החומרים הטובים ביותר הם יציקת אלומיניום או נירוסטה שהינם חזקים ואינם מחלידים. גרילים מפח טובים פחות מהם.

מכסה הגריל – ככל שהוא כבד יותר, לרוב, הוא טוב יותר. כך הוא שומר טוב יותר על החום בחלל הפנימי. החומר מהם עשויות הרשתות חשוב. הטובות הן אלו מברזל יצוק. יש גם מנירוסטה ומאמייל שהן פחות טובות. ככל שהרשת מסיבית יותר כן הצלייה תהיה איכותית יותר.

ניקוז שומנים – מערכת ניקוז השומנים חיונית למניעת התפרצות אש ששורפת את הבשר.

יש להקפיד על גריל גז בו רשת הצלייה תהיה רחוקה דייה מהמבערים ומהאש שהם יוצרים. המרחק האידיאלי הוא בין 8 ל 12 ס”מ, אשר מבטיח שכך יהיה ניתן לצלות בשר שייצא עסיסי וטעים.