קולנוע זר? לא תודה. הצופים הצביעו בידיים ובחרו סרטים ישראליים במיטבם!

ישראלים אוהבים להתלונן, אוהבים לספר שאצלנו הכל שלילי, בטוחים שבמדינות אחרות הכל פורח לתפארת ושאם הם היו יכולים הם היום היו עוברים לגור בחו”ל. גם שזה שמגיע לקולנוע וסרטים אנחנו אוהבים להגיד שהסרטים שמגיעים מעבר לים איכותיים יותר, מרתקים יותר, מצולמים טוב יותר ובעלי עלילה טובה יותר. אז זו כאמור הדעה הרווחת, נכון? אז מסתבר שממש לא! הישראלים כיום מעדיפים את הסרטים הישראלים הרבה יותר מהסרטים האמריקאיים או האירופיים והסרטים שמיוצרים כאן מושכים הרבה יותר קהל לקולנוע והרבה יותר צופים למסך הטלוויזיה מאשר סרטים אחרים.

השינוי הזה אינו מפתיע אף אחד, במיוחד את מי שעוקב בשנים האחרונות אחרי הקולנוע הישראלי. היוצרים הישראלים מצליחים להפתיע בכל פעם מחדש ובכל פעם שכולנו בטוחים שהגנו לשיא ושיותר גבוה מזה כבר אי אפשר לעלות, מגיע יוצר נוסף ומעלה את הרף של הציפיות עוד קצת למעלה. חשוב להדגיש שרק יוצר ישראלי יכול ליצור סרט שמדבר ישירות ללב או לבטן הרכה של הישראלים, יוצר שמגיע מבחוץ לא יכול להבין לעומק את הקונפליקטים, הויכוחים, האמוציות, התחושות והרגשות של הישראלים ולכן היוצרים שלנו לעולם יוכלו להביא לנו סיפורים אמיתיים יותר ואותנטיים יותר כדי שנוכל להתחבר אליהם. סרטים ישראליים תמיד יגיעו אלינו בצורה חזקה יותר, מכוונת יותר ומרגשת יותר מאשר סרטים שמיובאים מבחוץ ולא בכדי יותר ויותר צופים מצביעים שהם מעדיפים סרטים תוצרת הארץ ומוותרים על הסרטים שמגיעים אלינו ממדינות אחרות.

סרטים ישראליים בסלקום tv – מצחיק, מרגש, מרתק

הקסם של הסרטים הישראלים הוא שהם יכולים להגיע אלינו בכל מיני צורות וזה כולל גם סרטים מצחיקים ומשעשעים, גם סרטים דרמתיים שגורמים לנו להזיל דמעה, גם סרטי פעולה שמצמידים אותנו למסך בלי יכולת לזוז, גם סרטים שמספרים את הסיפורים הישראלים שנמצאים בתוכנו וכמובן סרטים שמצליחים לשלב את כל הסגנונות ביחד. לא מעט סרטים ישראלים חדשים הגיעו אלינו בשנים האחרונות ובין הסרטים שכבשו את ליבם של הצופים הישראלים ניתן למצוא את אבינו, הלהקה האחרונה בלבנון, המתנחלים, שבוע ויום, הפורצת, לב שקט מאוד, לעבור את הקיר ועוד.

סיבה נוספת להצלחת הסרטים הישראלים היא גם החיבור עם השחקנים שכולנו מכירים. למרות שאנחנו חושבים שאנחנו מרכז העולם, ישראל היא מדינה קטנה מאוד וכולם מכירים את כולם, לפעמים רק עצם העובדה שיש סיכוי שנפגוש את השחקן הראשי יום אחרי במכולת או בתור בבנק מביאה אותנו לחיבור עוד יותר חזק ועוד יותר עמוק עם השחקנים בסרט. סרטים ישראליים בסלקום tv זה הכי ישראלי שיש, זה החוט המקשר את כולנו יחד וזו הסיבה שאנחנו מרגישים בסיטואציות רבות כמו גוף אחד גדול ולא כמו שמונה מיליון בני אדם בודדים. הסרטים הישראלים מביאים את הסיפורים של כולנו ואין אף אחד שלא רוצה לראות את הסיפור שלו מוצג לעיני כולם.