תכנית ח-500 בחולון – ההיבטים השונים

נדל”ן זהו תחום קשה ומורכב. המחירים בשוק הנדל”ן בישראל הרקיעו שחקים בשנים האחרונות. לאחרונה הוצבה המטרה להוריד את מחירי הנדל”ן ולבנות יחידות דיור נגישות יותר עבור משפחות צעירות. אחת הדרכים שננקטו לאחרונה לשם השגת מטרה זו על ידי הממשלה היא אישור תכניות במסגרת עתודת קרקעות המאפשרת שריון של קרקעות על ידי משקיעים יחידים בנפרד מתהליך בניית המבנים עצמם.

להלן מספר היבטים של אחת מתכניות אלה, הנושאת את השם תכנית ח-500, כפי שהם רלוונטיים לצדדים השונים: חברות הנדל”ן, הרוכשים (משקיעים) הפרטיים והממשל (העירייה). יש לשים לב כי הקרקעות הנמכרות בתוכנית ח-500 לא זמינות לבנייה בשלב זה.

תכנית ח-500 – מה האינטרס של חברות הנדל”ן?

מהרבה בחינות, תכניות במתכונת של ח-500 הן משתלמות מאד עבור חברות נדל”ן. הסיבה לכך הינה שהמשקיעים מאפשרים לחברה לגייס סכומים גדולים שניתנים בנכונות וברצון טוב, ודרך כך ליצור השקעה בטוחה ומניבה לכל הצדדים. חברות הנדל”ן נאלצות לשלם פחות מכיסן, וההשקעה העיקרית שלהן הינה תיעוד ותיוק של כל המשקיעים לשם הסדר הטוב.

בשלבים הבאים החברה מחפשת הצעת בנייה משתלמת עבור כל הצדדים, ומתחילה בתהליך הבניה. כאשר הקרקע הייעודית נמצאת בשלבים שלפני אישור הבנייה, המחירים שלה יחסית זולים, אך ברגע שאישור הבנייה מתקבל מחיר הקרקע מזנק, וניתן לומר שכולם מרוויחים, בעיקר המשקיעים הפרטיים, וברוב המקרים, גם הממשל, ברמה זו או אחרת (על כך – בהמשך).

היתרונות של ח 500 עבור רוכשים / משקיעים פרטיים

אנשים פרטיים זוכים להזדמנות ייחודית – להשקיע סכומים יחסית נמוכים בפרויקט נדל”ן חדש עם אפשרות לעשיית רווח גבוה (עשוי להגיע עד מאות אחוזים), זאת בזכות ההפרשים בשווי הקרקע לפני ואחרי אישור תכנית הבנייה ועוד יותר כאשר הדירה כבר מוכנה למגורים ו / או השכרה.

פרויקטים לרכישת קרקע בפורמט עתודה כמו ח-500 בחולון מאפשרים לרוכשים ולמשקיעים להשקיע סכומי כסף קטנים יותר מאלה שהיו נדרשים להם לשם רכישת דירה. בחברות מסוימות ניתן אפילו לבחור במסלול הדורש השקעה מינימאלית.

לפיכך, בין אם המשקיע מעוניין בדירה למשפחתו או בהשקעה בנכס לרווח עתידי – תכנית המתווה ח-500 בדרום-מערב חולון היא כעת הזדמנות פוטנציאלית. זאת כמובן לפני שהתכנית תקבל את אישור הבנייה שלה.

מלאו הטופס לקבלת מידע נוסף אודות הפרויקט

שם השולח

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה

 

תכנית ח-500 חולון - חברת פיקה

תמונה לשם המחשה בלבד

כיצד הממשל רואה את תכנית ח-500

באופן הטבעי ביותר, עיריית חולון מעוניינת בכך שאנשים ירכשו את הקרקעות לא בתקופה שבין אישור התכנית ומתן התוקף – משום שבשלב מאוחר יותר ניתן לגבות מס השבחה גבוה יותר שזה האינטרס הגדול ביותר של הרשויות.

ניתן לומר שיש ניגוד אינטרסים מסוים בין הרוכשים והמשקיעים הפרטיים לבין הרשויות, חברות רבות פועלות על מנת להעניק למשקיעים את כל המידע הרלוונטי והחשוב על מנת שההשקעות יהיו רווחיות לכל הצדדים בעסקה. אחרי הכול, הצלחה של הפרויקט – זו גם הצלחה של המשקיעים הפרטיים, בין אם הם שותפים להשקעה לדירה, או קונים חלק קטן לרווחים עתידיים. הצלחה של הפרויקט תלויה בכל שלושת הגורמים – וגם מיטיבה עם כל אחד מהם.