ייעוץ פיננסי – כל מה שצריך לדעת

בעלי חברה ומוצאים את עצמכם שוברים את הראש האם להזמין חברת ייעוץ פיננסי? לא יודעים מהו הרגע אשר בו צריך לקחת את ההחלטה ולהזמין ייעוץ מסוג זה? תוהים מה ייעוץ מהסוג הנ”ל יכול להועיל לחברה?

קודם כל חשוב להבין שייעוץ מסוג ייעוץ פיננסי הוא ייעוץ אשר נעשה עבור כל מיני מטרות, כמו למשל: הגדלת והגברת המוטיבציה של העובדים בארגון, הגדלת הרווחים של החברה וסיבות נוספות. חברות אשר דואגות לייעוץ קבוע לעסק שלהן, מבטיחות על ידי כך הימנעות של בעיות רבות שצצות בעסק.

ייעוץ פיננסי – מתי לעשות את הצעד?

כאמור, ניתן לעשות את הצעד בכל רגע נתון, בין אם מדובר על חברה שמעוניינת בייעוץ באופן קבוע על מנת למנוע בעיות שצצות בכל עסק או בין אם מדובר על חברה שמעוניינת לפתור בעיות ספציפיות, כמו למשל: ייעוץ כלכלי, הערכת שווי, רכישות ומיזוגים וכדומה.

ייעוץ פיננסי

ייעוץ פיננסי במצב של הערכת שווי – הערכת שווי נעשית בכמה מקרים, לדוגמא: צרכים משפטיים, מיזוג עסקים, הנפקה, מכירת עסק, הוצאה או לחילופין הוספת שותף וכדומה. הערכת שווי נעשית רק לאחר הכרה מלאה של העסק וכן גם של הדוחות הכספיים של עסק זה. הערכת השווי בודקת לעומק את מוניטין העסק, את הרווחים שלו, סביבת העסק וכדומה. ניתוח הערכת שווי נעשה בצורה מאוד קפדנית וצמודה לתקנים הכלכליים.

ייעוץ פיננסי במצב של רכישות ומיזוגים – כל בעל עסק אשר מעוניין להתמזג עם עסק אחר או לחילופין מעוניין לרכוש עסק נוסף יודע היטב כי מדובר בהחלטה לא פשוטה כלל וכלל. לפני שרוכשים או מחליטים להתמזג עם עסק אחר חובה להזמין ייעוץ כלכלי (פיננסי) על מנת שזה יבדוק אם החברה יכולה בכלל לרכוש את העסק ורק אז להחליט האם לבצע את העסקה.

ייעוץ פיננסי טרם החלטת רכישות ומיזוגים מעניקה לבעל העסק תמונת מצב מלאה, מה שיכול לגרום לבעל העסק אשר שוקל את הפעולה הנ”ל (מיזוג או רכישת עסק נוסף) לדעת האם פעולה זו תנחיל לו הפסדים גדולים או שמא פעולה זו תהיה חכמה מבחינת עסקית. אין שום ספק שייעוץ פיננסי יכול להכריע את כף המאזניים ולתת את הטון שכל בעל עסק שאיננו בטוח האם לעשות את הצעד, מחפש.

לקבלת שירותי ייעוץ פיננסי של קבוצת ביזנסוייז לחצו כאן.