שייט בקיאקים – פעילות מהנה לכל גיל ואירוע

שייט בקיאקים הנו פעילות ספורטיבית מהנה ומאתגרת, כזו שיכולה להתאים לבני כל הגילאים – מילדות ועד הגיל השלישי. מי שמעוניינים לשלב שיט קיאקים בתור פעילות חברתית מגבשת לקבוצה כלשהי יוכלו לעשות זאת בכל אחד ממקורות המים המרכזיים במדינה, בראשם אילת, הכנרת והירדן. מדובר בפעילות חברתית שיכולה להתאים בקלות לימי כיף של חברות ובתי עסק, מסיבות רווקים ורווקות, בילויים משפחתיים וכל אירוע נוסף שתוכלו להעלות על דעתכם. כך תוכלו להפיג את החום הכבד של חודשי הקיץ הישראליים ולהתרענן תוך כדי שיט מהנה וחוויתי. למיטיבי לכת ומי שמעדיפים לשוט בקיאק דווקא בתור פעילות ספורטיבית – ניתן כמובן לרכוש קיאק מקצועי שיעמוד לרשותכם בכל מועד שתרצו. בדיוק למטרה זו ריכזנו עבורכם מספר טיפים מרכזיים אליהם חשוב להתייחס בעת רכישה של קיאק.

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים קיאק מקצועי?

  • לכמה אנשים מיועד הקיאק – ניתן לרכוש קיאק אשר מיועד לשיט של אדם בודד או לחלופין קיאק שמיודע לשיט זוגי. עדיף לתת על כך את הדעת מראש ולדמיין מהו השימוש הנפוץ שתהיו מעוניינים לעשות בקיאק – שכן קיאק יחיד איננו מיועד להכיל שני אנשים, וקיאק זוגי הנו יקר יותר מקיאק בודד.
  • ממה מושפע המחיר של המוצר – סקלת המחירים של קיאקים הנה רחבה במיוחד, ומושפעת ממספר קריטריונים מרכזיים כפי שהוזכר בעניין מספר המושבים. מי שמעוניין לחסוך בעלויות יוכל למשל לרכוש קיאק מתנפח במקום קיאק סטנדרטי, או להתפשר על המותג של החברה המייצרת.
  • רוכשים קיאקים עם אחריות ארוכה – לאור ההוצאה הכספית הגבוהה (סדר גודל של אלפי שקלים), מומלץ לרכוש דגמי קיאקים אשר מגיעים עם תעודת אחריות ארוכה. כך תוכלו להבטיח אחריות במקרה של נזק או תקלה בדגם המיוצר, ולא לספוג את עלות התיקונים בעצמכם.
  • לא לשכוח את הציוד ההיקפי – בנוסף לרכישת הקיאק, חשוב לקחת בחשבון בעת תכנון ההוצאה התקציבית גם את כל הציוד ההיקפי הרלוונטי. יהיה עליכם לרכוש לפחות זוג משוטים אחד וכן חגורת הצלה מתנפחת.
  • תכנון פתרון אחסון ושינוע – מכיוון שמדובר במוצר גדול יחסית, מומלץ לתכנן מראש היכן אתם מעוניינים לאחסן את הקיאק שתרכשו. במידה ואין ברשותכם אמצעי לשינוע הקיאק אל החוף, מומלץ לאחסנו בקרבת מקור המים המיועד לשיט.

קחו בחשבון – חתירה בקיאק הנה פעילות גופנית מאומצת

חשוב לא לשגות באשליות – חתירה בקיאק הנה פעילות גופנית מאומצת. האדם החותר צריך להניע את המשוטים בתוך המים כדי לאפשר לקיאק להתקדם, מה שדורש כוח גופני רב בפלג הגוף העליון והזרועות. ההתנסות הראשונה בשיט קיאקים עלולה להיות חוויה מעייפת ומתסכלת בעבור מי שלא מורגל בכך, וכדאי לקחת זאת בחשבון. אם נדבקתם גם אתם בחיידק הקיאקים ואתם מעוניינים להתחיל לעסוק בכך כחלק משגרת היום יום שלכם – מובטח לכם כי תחוו שיפור משמעותי בכושר הגופני כבר בתוך מספר שבועות.