לא עוצרים בעצור: בואו לבדוק האם אתם מקבלים את מהירות הגלישה שהובטחה לכם

מכירים את זה שאתם מתיישבים מול המחשב כדי לגלוש להנאתכם ולהעביר את הזמן בצפייה בסדרה או בסרט אבל  האינטרנט פשוט לא זז? אתם אומרים לעצמכם שבוודאי עוד אנשים רוצים לגלוש באינטרנט ולכן יש עומס על הרשת ובמקרה הטוב אתם מתקשרים לחברת האינטרנט לברר מדוע המהירות איטית. מה שלא מספרים לכם הוא שלפעמים אתם משלמים על מהירות אחת אבל מקבלים מהירות אחרת לגמרי שהרי אין לכם באמת דרך אמיתית לבדוק זאת. מהירות גלישה נקבעת על פי מה שתקבע עבורכם חברת האינטרנט ואם אתם לא מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר ואם אתם רוצים אינטרנט שטס לכם אתם חייבים לבדוק כל הזמן שאתם מקבלים את המהירות שעבורה אתם משלמים.

מה בכל זאת יכול להשפיע על מהירות האינטרנט?

אז למרות שהגורם המכריע במהירות האינטרנט בביתכם נקבע על ידי הספק שבחרתם כן אפשר לומר שיש גורמים נוספים שיכולים להשפיע. אם למשל המודם או החיבור לאינטרנט לא יושבים כמו שצריך זה בהחלט יכול להוות מכשול בדרך למהירות המקסימאלית, בדיוק כמו שמספר חלונות פתוחים במקביל או הורדת קבצים בעלי משקל רב יכולים להפוך את הגלישה לאיטית ומסורבלת. כמו כן, גם עומס רב על הרשת שלכם שיכולה להיגרם עקב סיסמא לא מספיק טובה או אי בחירת סיסמא מלכתחילה יכולה להוות גורם מפריע למהירות גבוהה במיוחד. לסיכום ניתן לומר שמהירות גבוהה בגלישה תלויה קודם כל בספק האינטרנט שבחרתם אבל גם בידיים שלכם ישנה שליטה על המהירות.

לבדוק את מהירות הגלישה בקלות וביעילות

אז נכון שלא כולנו גאוני מחשבים ולא כולנו מכירים את כל התוכנות אבל ברשת תוכלו למצוא לא מעט אתרים שיסייעו לכם לבדוק את מהירות הגלישה שלכם. בדיקת מהירות גלישה באתר נטוויז’ן תוכל לאמוד עבורכם את המרחק שבין מה שהזמנתם לבין מה שאתם מקבלים, כלומר האם אתם מקבלים את המהירות לפי מה ששילמתם. חברת אינטרנט היא המפתח שלכם לגלישה מהנה, מהירה, יעילה ונוחה וכמו שלא תרצו לפספס עם הטלוויזיה או המכונית שאתם רוכשים כך אתם גם לא רוצים לקחת סיכונים כאשר מדובר במהירות האינטרנט שהפך לחלק בלתי נפרד מחיינו.

אם בעבר האינטרנט שימש אותנו בעיקר להנאה וכייף הרי שהיום האינטרנט הוא כלי עזר שמלווה אותנו בכל רגע במהלך היום ורק תנסו להוציא את האינטרנט מחיינו. יש מחירים ששווה לשלם בכל חודש, גם אם קצת יותר גבוהים ממה שציפינו תחילה, אינטרנט מהיר חוסך לנו הרבה בעיות וגורם לנו ליהנות מהגלישה בכל פעם מחדש. אתם יכולים כמובן לבחור גם המהירות נמוכה יותר אבל חשוב שתדעו שלהתפשרות יש מחיר ואם יש ברשותכם שלושה או ארבעה מחשבים בבית וכולם גולשים ביחד על אותה רשת אתם תאלצו להסתפק בגלישה איטית במיוחד.