הורים צעירים – אתם לא לבד

להיות הורים זה אולי הדבר הכי מרגש שיכול לקרות לזוג בחיים, ומעבר לכך שיש בזה משהו שמחבר בין בני הזוג, זו גם חוויה שמביאה איתה אתגר לא קטן. זה מתחיל בכך שאנחנו צריכים להיות יציבים מבחינה כלכלית כדי שנוכל לתת  לילדים שלנו את כל מה שהם זקוקים להם, אך זה ממשיך בכך שאנחנו צריכים ללמוד איך לטפל בהם ואיך לתת להם את הטוב ביותר. נשמע לכם מורכב? אם כך, אתם צודקים, ובמיוחד אם מדובר על הילד הראשון שלכם. איך יודעים מה הילד באמת צריך? מה עלינו לתת לו ואיך לחנך אותו להיות אדם טוב? האמת היא, שזו לא משימה קלה ובהחלט אפשר להבין את הדילמות שמטרידות אתכם בחיי היום יום. עם זאת, החדשות הטובות הן שאתם לא צריכים לעשות הכול לבד, כי יש היום מומחים בתחום שיוכלו לעזור לכם, ללוות אתכם ולסייע לכם לכל אורך הדרך.

הורות בעידן המודרני

הנחיית הורים צעירים

בעוד שבעבר היה על ההורים הצעירים ללמוד הכול לבד, הרי שהיום זה כבר לא כך. בעבר אנשים היו לומדים מההורים שלהם או פשוט מהניסיון, מה שהוביל לא אחת ללא מעט טעויות שהתבצעו עם הילדים. עם זאת, בימינו הדברים שונים, כי כל זוג הורים יכול לבחור ללכת לסדנאות, קורסים או הנחיות מסוגים שונים. אם לרגע חשבתם שאתם אמורים לדעת הכול לבד כי זה משהו “ביולוגי” או “אינסטינקט”, כדאי שתדעו שבמציאות הדברים שונים. במציאות הרבה פעמים אנחנו לחוצים, טועים ומרגישים אבודים אל מול דילמות הורות כאלה ואחרות. אתם לא צריכים להתבייש אם זה מה שאתם מרגישים וחשוב ביותר לדעת: אתם לא לבד וכל זוג הורים מוצא את עצמו מתמודד עם לא מעט קשיים. לכן כדאי גם לכם לחשוב על האפשרות של הנחיית הורים, כי הנחייה שכזו יכולה לעזור לכם לא מעט להתמודד עם המשימה שעומדת מולכם.

כיצד תורמת הנחיית ההורים?

תרומת הנחיית ההורים באה לידי ביטוי ברבדים שונים, כאשר הראשון שבהם זו פשוט העובדה שיש לכם עם מי לדבר ושאתם לא לבד. ההנחיה יכולה להתקיים בהן באופן אישי, כלומר זוג שנפגש עם מנחה, והן בצורה קבוצתית, כאשר לכל אפשרית כזאת יש יתרונות אחרים. מעבר לכך שיהיה מי שיקשיב לכם יהיה לכם גם ממני לקבל עצות וגם תוכלו לשמוע מה הורים אחרים חושבים על הדילמות שלכם. התחושה הזאת של ביחד ושל התמודדות משותפת זו תחושה נהדרת שיכולה לעשות את כל השינוי, אז מה פתאום שתוותרו על כך? לילדים שלכם מגיע לקבל מכם את הכי טוב שאפשר ואתם תראו שאם תעברו חוויה של הדרכה והנחיה הורית זה בהחלט יוכל לסייע לכם. לא מדובר על עלויות גבוהות, אז למה לוותר על כזה דבר?