טיול בקניה – חוויה בלתי נשכחת

האווירה האפריקאית שרואים בסרטי הטבע של נשיונל ג’יאוגרפיק קורמת עור וגידים כאשר מגיעים לאפריקה. מבט מקרוב במלך החיות או בזברה מפוספסת בתנאים הטבעיים שונה לחלוטין מצפייה בחיות המבויתות בגני החיות הסגורים. ביקור בקניה מאפשר לראות את הטבע בשיא גדולתו, ולהכיר את התרבות המיוחדת של השבטים החיים באזור.

יערות ומפלים מרהיבים

מעבר לחוויה של המפגש הייחודי עם בעלי החיים בספארי בקניה, ניתן להתרשם גם מנופים פראיים עוצרי נשימה. יערות, מפלים שוצפים ומעל לכל – נוף פראי מרהיב. קניה מציעה לתיירים המבקרים בה את השילוב המיוחד של שמיים תכולים, שלל גווני אדמה ויערות רחבי ידיים. הספארי בקניה הוא האטרקציה העיקרית שתבלו בה את מרבית זמנכם בטיול לקניה, אך עם זאת תוכלו למצוא עוד שלל אטרקציות נוספות.

טראק קל יחסית להר קניה

בניגוד למרבית המקומות שבהם ההרים זוכים לשמם בזכות המדינה שבה הם נמצאים, הר קניה הוא דווקא זה שהעניק למדינה את שמו. טיפוס לפסגת הר זה נמשך מספר ימים, כאשר בכל יום, מעבר לחוויית הטיפוס עצמה, ניתן להסתובב אחורה ולהתרשם מהנופים הממתינים לכם למרגלותיו. גובהו של ההר הוא חמישה קילומטרים, ובדרך כלל מומלץ לטפס עליו בליווי מדריך המכיר את האזורים הנכונים לטיפוס.

ביקור במומבסה

מומבסה היא העיר השנייה בגודלה בקניה. היא מציעה למבקריה שלל אטרקציות, שהאהובה ביותר היא החוף הקנייתי המציע למבקרים חול לבן כשלג ומחזה מרהיב של סרטנים בגדלים שונים המסתובבים להם בנחת על החוף. עוד מחזה משעשע מעט הוא קופיפים המבקרים מדי פעם בחוף וחוזרים חזרה לסביבת המחייה שלהם. עצי קוקוס מעטרים את החוף הזה והופכים אותו לפנינה של ממש.

קניות בניירובי

ניירובי, עיר הבירה של קניה, מציעה למבקרים חוויה מעט יותר מערבית. מקור שמה של העיר הוא “מים קרירים”, והוא קשור אולי למקורותיה של העיר – שהתחילה כביצה גדולה – וכיום מאכלסת מעל שני מיליון וחצי תושבים. לאחר שנשרפה בתחילת המאה העשרים, הקנייתים בנו אותה מחדש – הפעם כעיר מודרנית יותר. היא מציעה למבקריה פארק לאומי המהווה שמורת טבע מיוחדת שכוללת את מספר הציפורים הרב ביותר ביחד לכל עיר בירה אחרת שנמצאת על פני הגלובוס. בעיר ניתן למצוא גם קניון גדול האהוב על התיירים ומכונה “ללה סנטר”.

אמנות מקומית

אחת המזכרות שרבים מהתיירים מביאים עמם ממומבסה היא פסלונים עשויים עץ שעוצבו בעבודת יד של בני השבטים המקומיים. אחרים בוחרים דווקא ביצירות שמטרתן המקורית היתה לשמש ככלי נשק לציד. בטיסה, במרבית המקרים, ניתן יהיה לשאת רק יצירות אומנות שאינן כוללות להבים חדים.

לסיכום, טיול בקניה כולל בראש ובראשונה את חווית הספארי הייחודית, כמו גם שלל חוויות מאתגרות נוספות כמו טיפוס הרים, טיולי ג’יפים וטראקים הכוללים מפגש עם החיות ועם בני השבטים המקומיים. למי שמעוניין בחלק שקט יותר בחופשה, תמיד ניתן ליהנות מבילוי בטן-גב על החוף במומבסה, או לקפוץ לעיר הבירה המודרנית יותר, ניירובי, ולערוך קניות בקניון המקומי.