דיור מוגן בתל אביב

בתי דיור מוגן הפזורים ברחבי העיר תל אביב מהווים בית בטוח ונעים למגורים עבור רבים מהקשישים בישראל. השאלה אותה כדאי לשאול היא האם דיור מוגן נחשב היום לאלטרנטיבה הטובה ביותר או שמא זו אופציה שמתאימה אך ורק עבור קשישים שאינם מעוניינים להיות תלויים בילדים ובנכדים שלהם ורוצים עצמאות.

ובכן, עם השנים המעבר לבית דיור מוגן נעשה כבר בגילאים מוקדמים יחסית כמו סוף שנות ה-50 ואמצע שנות ה-60 בשל איכות החיים הגבוהה המורגשת ונראית לעין. אם בעבר הורינו היו אלה שטיפלו בהוריהם עד לרגע האחרון במסירות ונאמנות, בשנים האחרונות תוחלת החיים עלתה והיא צפויה לעלות כל הזמן, לכן אותם קשישים מעוניינים לחיות את חייהם בצורה הטובה ביותר, בעצמאות ובביטחון מלאים.

דיור מוגן בתל אביב כבר מזמן שדיור מוגן איננו נחשב למילה גסה

הורים רבים רואים בטיפול ניתן להם על ידי ילדיהם כמעין עיוות מסוים ולכן אין הם מעוניינים להוות עבורם כנטל. בית דיור מוגן בתל אביב ולמעשה גם במגוון ערים אחרות בארץ נחשב למערכת תומכת וגמישה המספקת לדייר את העזרה, הסיוע והכלים להתמודד עם גיל הזהב במינונים המתאימים למצבו הפיזי והנפשי.

בית דיור מוגן נחשב למתחם המתאים לקשישים עצמאיים ועדיין מסוגלים לנהל את משק הבית שלהם לגמרי בעצמם ונהנים מחיי יומיום עשירים, מלאים ומספקים. אותם בני גיל הזהב מבשלים לעצמם, הולכים למגוון רחב של חוגים על פי העדפתם האישית, נהנים משירותי רפואה צמודים, שירותי בנק, שירותי כביסה וניקיון במידת הצורך, שירותי תחזוקה ובנוסף הם גם יוצאים להצגות, טיולים, לוקחים חלק בהרצאות מעניינות ועוד אינספור פעילויות מרתקות שלמעשה מאפשרות לאותם קשישים להיות פעילים לאורך כל שעות היום. בבית דיור המוגן חוגגים גם חגים, ימי הולדת, יש חיי קהילה ענפים, הולכים לבית כנסת ועוד.

חשוב להבין שמדובר בפרויקט מוגן בו יש בקרה מלאה על הנכנס והיוצא, מי נמצא ביחידה שלהם ולכן הם חשים מוגנים שזה צורך מאוד חשוב בגיל הזה. בנוסף, בית דיור מוגן בתל אביב מספק מענה על הצורך להיות עם אנשים הצורך למלא את החסר שכן פעמים רבות בבניין רגיל השכנים הם צעירים ולכן הם חשים בדידות. בבית דיור מוגן יש המון דיירים שמאפשרים ניהול שיחה, ישיבה בצוותא מה שלמעשה מעביר את הזמן בכייף ואין אותם אנשים מחכים שהיום יעבור במעין חוסר חשק שכזה. אין ספק כי החיים בדיור מוגן משפרים את שמחת החיים, את איכות החיים וממלאים עבורם צרכים קיימים בסיסיים ומורחבים.