מטפלת סיעודית לגיל השלישי

חלק ניכר מהמבוגרים שמגיעים לגיל השלישי יזדקקו לטיפול סיעודי כלשהו. הטיפול יכול להיות עם מטפלים סיעודיים בבית, יכול להיות בדיור מוכן וכמובן בבית אבות. במאמר זה נרחיב על המטפלים הסיעודיים ונסביר לכם כמה דברים חשובים שכדאי שתדעו אם אתם זקוקים לשירות סיעודי.

מי מממן את המטפלים הסיעודיים?

בין אם תבחרו במטפלים סיעודיים ישראלים או מטפלים סיעודיים זרים, חשוב שתדעו שבכל מקרה אם תשלמו מספיק תוכלו לקבל טיפול סיעודי מלא. כמובן שהטיפול הזה יהיה יקר מאוד ויגיע לאלפי שקלים בחודש, אך אם המבוגר עונה לקריטריונים בחוק הסיעוד, יכול להיות שמגיע לכם מימון. בדקו את התנאים ותעברו את התהליך, ולאחר ועדה מיוחדת ובירורים מול המטופל שנזקק לטיפול סיעודי לטענתכם, תוכלו לבחור מטפל סיעודי שימומן בחסות חוק הסיעוד למען שיפור איכות החיים.

מטפלת סיעודית זרה או ישראלית?

אין ספק שמטפלת סיעודית זרה היא הבחירה המועדפת והפופולרית יותר בקרב בני הגיל השלישי בעיקר בגלל המחיר. המחיר של מטפלים סיעודיים זרים נמוך בהרבה בהשוואה למחיר שדורשים מטפלים תוצרת הארץ, כאשר רוב המטפלים יהיו מארצות זרות כמו הפיליפינים, תאילנד וכולה. עם זאת, מטפלת סיעודית זרה לא דוברת את השפה של המבוגר וזה יכול להיות מכשול, לפחות בתקופה הראשונית. בעיות תקשורת אלו לרוב נפתרות אחרי כמה חודשים של עבודה משותפת.

איך נשיג מטפלת סיעודית?

אחרי שהבנתם שיש צורך במטפלת סיעודית ושמגיע לכם מטפלת סיעודית לפי חוק הסיעוד, הגיע הזמן לדבר באופן מעשי: איך משיגים אחת? לא תצטרכו לחפש מטפלות סיעודיות בעצמכם ובטח לא לדאוג בעצמכם לכל הבירוקרטיה הלא פשוטה שהתהליך כולל, אלא לפנות לאחת מחברות כוח האדם שמתעסקות בתחום והן כבר ידאגו לבחור מטפלת שמתאימה לכם. את החברות האלו תוכלו למצוא בקלות באינטרנט והן יעזרו לכם להבין לא רק מה התהליך להעסקתה אלא גם מהם תנאי התשלום והעבודה וייעוץ מלא בכל מה שתצטרכו.

התהליך לא מסובך כמו שהוא נשמע

יכול להיות שתהליך מציאתה והבאת של מטפלת סיעודית לגיל השלישי נשמע לכם מסובך במיוחד, אך אם תפנו לחברה הנכונה תקבלו ייעוץ ושירות מלא שיהפוך אותו לקל במיוחד. חשוב להפנים היטב את כל המידע כדי לעבור את התקופה ההתחלתית בצורה חלקה ונקייה מתקלות, והכול למען שגרה נוחה יותר עבור אותם מטופלים סיעודיים שזקוקים לעזרה במהלך היום. איכות החיים של היקירים שלכם תהיה תלויה במטפלת ולכן חשוב לבחור מטפלת מקצועית, אדיבה ומנוסה.