איך שומרים על הבריאות במגורי דיור מוגן?

עם עליית תוחלת החיים, יותר ויותר קשישים מעדיפים בערוב ימיהם לעבור למגורים בדיור מוגן. המעבר למגורים בדיור מוגן מעלה חששות רבים ועשוי להיות כואב וטראומטי. בגיל הזהב קיימת חשיבות רבה לשמירה על אורח חיים מיטבי ועל גישה חיובית ואופטימית לחיים, מכיוון שקיים קשר ישיר בין אלו ובין איכות החיים והמצב הבריאותי. אם כן, כיצד שומרים על הבריאות במגורי דיור מוגן?

פעילות גופנית

הגוף האנושי זקוק לפעילות ולתנועה על מנת לתפקד במיטבו. במסגרת דיור מוגן איכותי קיימות אפשרויות שונות לקיים שגרה של פעילות גופנית, בין שמדובר בחדר כושר המצוי במתחם, בחוגי התעמלות המועברים במקום, בהליכות או בשחייה בבריכה. הקפידו לשמור על פעילות גופנית סדירה בדרך הנוחה והמועדפת עליכם ועל פי מצבכם הבריאותי. אחד היתרונות הגדולים של מגורים בדיור מוגן הוא שנמצא במקום צוות שיכול לעזור לכם בכל נושא ועניין. לכן, אם אתם זקוקים לייעוץ, לעזרה או להכוונה בנוגע לפעילות הגופנית המתאימה עבורכם, יש לכם תמיד למי לפנות.

פעילות חברתית

מגורים בדיור מוגן מאפשרים לכם לקיים חיי חברה תוססים, וההמלצה שלנו היא לאמץ הזדמנות זו בשתי ידיים. השתתפו בחוגי העשרה המעניינים אתכם, בפעילויות חברתיות שונות ובחגיגות. לא טוב היות האדם לבדו, ופעילות חברתית מחייה, ממריצה ומוסיפה עניין ושמחה לחיים. פתחו את הלב לאפשרות ליצור חברויות חדשות ולהכיר אנשים בני גילכם, שתוכלו למצוא איתם שפה משותפת ולבלות זמן איכות יחדיו.

ללמוד כל יום משהו חדש

כמו הגוף, גם המוח שלנו זקוק לתרגול ולפעילות על מנת להישאר ערני וחד. בדיור המוגן תוכלו למצוא דרכים רבות לשמור על רעננות התאים האפורים. כל עיסוק ופעילות המאפשרים לכם ללמוד דברים חדשים הם מבורכים ומועילים לבריאות ולתפקוד המנטאלי שלכם. שעורי ברידג’, שחמט, שפה חדשה, יישומי מחשב, מועדון קריאה ועוד אינספור אפשרויות ללמידה עומדים לרשותכם במסגרת הדיור המוגן.

השגחה רפואית

טיפול רפואי מקצועי הוא חשוב והכרחי ככל שאנו מתבגרים. הטיפול הרפואי המוצע בדיור מוגן הוא בסיסי, ואת השאר תוכלו לקבל מחוץ למסגרת הדיור המוגן, כמגיע לכם על פי חוק הסיעוד ועל פי ביטוח לאומי. הצוות הרפואי בדיור המוגן יוכל לתת מענה לבעיות בסיסיות, ובמידת הצורך יעזור לכם לקבל את השירות המגיע לכם מחוץ למסגרת הדיור המוגן.

פעיל, שמח ובריא

כפי שנאמר בתחילת הכתבה, הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאות מיטבית בגיל השלישי היא הקפדה על אורח חיים פעיל פיזית ומנטאלית, ועל גישה חיובית ואופטימית לחיים. במסגרת מגורים בדיור מוגן תיהנו מחיי חברה פעילים וממערך חוגים אטרקטיבי, אשר יאפשרו לכם לשמור על גוף בריא, על ראש צלול ועל לב שמח. נצלו את האפשרויות הללו, וכך תתפסו שתי ציפורים במכה אחת: מצד אחד תיהנו מן הפעילויות, מההיכרויות ומחיים מלאי עניין, ומצד שני – תשמרו על בריאותכם.

לסיכום:

היום ניתן למצוא המון סוגים של דיור מוגן במגוון מקומות בארץ, החל מדיור מוגן בצפון, דיור מוגן בשרון ודיור מוגן בדרום. חשוב לזכור כי דיור מוגן ישמש כבית לכל דבר לכן חשוב לוודא שהוא אכן עונה לכם על כל הצרכים