איך לבחור את הדיאטה שלכם?

למרות שפע המידע על דיאטות, שיטות הרזיה, מוצרי מזון המעודדים “ירידת משקל מהירה” וכו’, רבים מאיתנו עדיין מוצאים עצמנו סובלים מעודף משקל.

אז שוב ננסה טרנד חדש של דיאטות, אולי נרד במשקל ואולי בכלל לא, אבל לבטח לא נוכל להגדיר ניסיון חדש כהצלחה.

במהלך שנות עבודתי פגשתי אינספור דיאטות שכבשו בסערה את אוכלוסיית “עושי הדיאטה” ונעלמו כלעומת שבאו. מי לא זוכר את דיאטות האבקות, את הפרסום המבטיח ירידה בתיאבון עם רק נקנה את התה או הגלולות החדשות, שלא לדבר על דיאטות ה”כסאח” כמו דיאטת כרוב, דיאטת תפוחים, דיאטה לפי סוג דם ועוד.

כיצד בכל זאת מצליחים לשכנע אתכם לחזור שוב ושוב על אותה טעות? שהרי אתם אינטליגנטים, למודי ניסיון, מצליחים בחייכם ובכל זאת מפקירים את בריאותכם, כשהדיאטה היחידה שהצליחה היא הדיאטה לארנק שלכן.

אי אפשר שלא להבין את כל אלה מאיתנו המחפשים פתרון מהיר לבעיית עודף המשקל. בעיה שאותה מעודדת החברה הצרכנית שלנו, חברה המושפעת ממראה חיצוני יותר מכל דבר, חברה המתייגת את השמן כ”חסר כח רצון” ומעדיפה את הרזה כמעט בכל תחום. בהיותנו מוקפים במסרים בלתי פוסקים על ידוענים (סלבס) יפים ורזים, פרסומות וסרטים ובהם אנשים יפים ורזים, אנו תופסים את עצמנו ככישלון. מה הפלא אם כן שקל להתפתות להבטחה של “בואו להוריד 10 ק”ג בשבועיים”. למעבר למאגר מדריכי תזונה מומלצים.

ואכן אנשים שמצבם הרגשי לא טוב ולחצים רבים מופעלים עליהם, עלולים להתפתות לרכוש את המוצר החדש או לפצוח בדיאטה המבטיחה להפוך אותך ליפה ומוצלח. שאלו את עצמכם רגע לפני הפיתוי : האם אני רוצה להצליח? האם ארצה פתרון פרמננטי? האם הפעם אדאג לעצמי באמת? האם הפעם אשתמש בשכל הישר והטוב שלי?

איך לבחור דיאטה