על צפייה בסרטים באולם 4DX שמעתם?

אם חשבתם שצפייה בסרט בקולנוע זו חוויה שעתידה לחלוף מן העולם, כדאי שתחשבו שוב. אולמות הקולנוע כאן כדי להישאר והם משתכללים ללא הרף בטכנולוגיות חדישות אשר מעשירות את חוויית הצפייה שלכם. אם עוד לא שמעתם, זה הזמן – אולם 4DX, נעים להכיר.

אחרי החוויה התלת ממדית ומיצויה, רבים מאתנו חטאו במחשבה שאולמות הקולנוע הם פסה והעתיד נמצא בצפייה ישירה בחוויית הקולנוע הביתית. אך לא כך הדבר ותעשיית הקולנוע השואפת כל הזמן לחדש, לחדש ולחדש, המציאה את הטרנד החם הבא והוא אולם.4DX  אם עוד לא טעמתם מהחוויה, כדאי שתמהרו לקנות כרטיסים אבל עד אז, הנה כל הפרטים.

מהו אולם 4DX?

באופן כללי, אולם 4DX כולל בתוכו אפקטים מיוחדים החל מכיסאות זזים ועד להשפרצת ריחות על הצופים, כדי להעשיר משמעותית את חוויית הצפייה. למרות שאין מדובר באלמנט חדיש ומחודש, עדיין כיום ניתן לצפות בכל סרט פעולה בקולנוע מסוג זה ובכך להעצים את החוויה הקולנועית. למעשה הסרטים מוקרנים אותו הדבר, בין אם בתלת ממד ובין אם בדו ממד אך האפקטים השונים הם אלו שעושים את ההבדל ומשדרגים את הסרט באופן ניכר.

מה בתסריט?

הכיסאות אינם רק זזים אופקית ואנכית אלא גם מסתובבים על ציריהם, הם כוללים מיני בוכנות קטנות אשר תפקידן לבעוט בגבם של הצופים ולגרום להם לתחושות שונות, ישנם זרמי אוויר אשר עושים את דרכם אל הצופים באולם החל משריקות קלות ליד האוזן ועד לרוח עוצמתית כאשר יש סערה. ישנם מים שמפוזרים בחלל במינונים שונים בהתאמה לעלילת הסרט, במידה והאפקט הרצוי הוא יצירת ערפל יהיו אלו אדי מים בעוד שבמידה והתסריט כולל הפלגה, יהיו אלו שפריצים יותר גדולים. ואילו לא די בכך – באולם גם ישנם בועות סבון, תותחי עשן, מפזרי ריחות שונים ומגוונים, אורות מהבהבים וכן שלל של אפקטים מיוחדים נוספים.

זהירות ספוילר – זו החוויה שמחכה לכם

מהיום האפקטים המיוחדים אינם שמורים רק לצילום הסרט, אלא גם לצפייה בו. בעזרתם תוכלו להרגיש בדיוק את מה שמרגישות הדמויות ולהפוך לחלק מהסרט, לא רק מהבחינה הוויזואלית אלא גם מהבחינה התחושתית. אולמות אלו לוקחים את חוויית הצפייה לשלב הבא וגורמים לצופה לחוש ממש כאילו הוא חלק מהעלילה – הוא קופץ יחד עם הדמויות המרכזיות, מרחף באוויר, מרגיש את הרוח נושבת בשערו, מריח ריחות, נרטב כשצריך ובאופן כללי – אינו צריך להפעיל את דמיונו במיוחד כי האולם עושה את הכל בשבילו.

בירושלים, בבאר שבע, בראשון לציון ועכשיו – גם בחיפה

אם תהיתם היכן באפשרותכם לחוות את החוויה, הרי שיס פלנט חיפה, התהדר גם הוא באולם 4DX ועשה את הצעד הנוסף לשיפור חוויית הצפייה שלכם. מהיום, באפשרותכם לצאת למסע ייחודי וחד פעמי עם גיבורי הסרט ולהרגיש על בשרכם את כל התלאות וההרפתקאות אותם הם עוברים במהלכו.

צפייה בשוברי הקופות הגדולים באולמות 4DX ללא ספק הופכת את החוויה הקולנועית לייחודית ובעלת ממד נוסף ואם אי פעם תהיתם איך זה לחיות בעולם מהסרטים, הרי שזו ההזדמנות שלכם לעשות כן.