סכיני שף יפניים – מידע, מחירים והמלצות

סכיני שף מיפן מיוצרות בדרך כלל בעבודת יד על ידי אמני ברזל ופלדה מיפן. ליפנים ישנה תרבות עשירה וניסיון מקיף בתחום והם משתמשים בפלדות יפניות מתקדמות ואיכותיות. בהשוואה לסכיני שף אחרים, סכיני שף יפניים נחשבים לטובים וברמה גבוהה מאוד. אם אינכם רוצים להתפשר על איכות – סכין שף יפני היא הבחירה הנכונה שתשפר את תהליך העבודה במטבח באופן משמעותי.

עלות סכין שף יפנית – מחיר

התשובה לשאלה כמה עולה סכין שף יפנית איננה חד משמעית מפני שהסכינים הקיימים שונים זה מזה ובעלי תכונות ויתרונות שונים – ובשל כך גם השוני במחירים. יש סכיני שף זולים יותר שמומלצים לחובבנים ומתחילים, סכינים אלו עשויות לעלות כמה מאות שקלים בלבד. עם זאת, ישנם סכיני שף שעשויים לעלות גם אלפי שקלים. ניתן לבצע רכישה של סטים – בסט יש זוג של סכיני שף וכמובן שסט עשוי לעלות יותר מסכין אחת ובהתאם גם המחיר.

סוגים של סכיני שף מקצועיים

סכין שף מקצועית יכולה להגיע גם למחירים גבוהים אך יתרונותיה והתנאים שמתאפשרים באמצעותה לא ניתן למצוא בשום סכין אחרת. כל הסוגים עשויים מפלדות קשות והיתרון הבולט הוא שהן נשארים חדשים למשך זמן ממושך. סכין שף יפניים קלילים ונוחים לשימוש, בעלי להבים דקים ומאפשרים תחושה מדויקת בעבודה במטבח. עם זאת, יש הבדל בין סוגי הסכינים – ישנם סכינים שמיועדים לסוגי אוכל שונים כגון: ירקות, פריסת בשר, דגים וכדומה. ישנן סכינים המיועדות לחיתוך חומרי גלם ללא עצמות, בעוד סכינים אחרים יתאימו לעבודה נוקשה יותר.

תחזוקה ושמירה על סכיני שף מקצועיים

חשוב מאוד לשמור על הסכינים ולדאוג לתחזוקה נאותה. סכיני שף יפניים עשויים מפלדה וכידוע – פלדה איננה אוהבת מים ולחות. לכן, חשוב לנקות את הסכין בסיום השימוש בה באופן נכון (למשל – אסור להכניס סכין שף יפני למדיח כלים) ולוודא כי היא יבשה על מנת להימנע מחלודה אשר עלולה לפגום ולהרוס את הסכין. כמו כן, על מנת לשמור על הסכין נהוג להשחיז אותה אחת לכמה חודשים על מנת לשמור על החדות ונוחות השימוש.

בארץ ובעולם כולו הרבה מאוד אנשים הבינו כי סכיני שף עשויים לשדרג משמעותית את תוצאות ההכנה והמזון שהם עושים ומבשלים. לא סתם מחיר סכין שף גבוה יותר מאשר סכינים פשוטות שניתן לרכוש בסופר. לסכיני שף יתרונות רבים – נוחות עבודה, דיוק בחיתוך, עמידות ושימוש ממושך וכן הלאה.