מה חשוב לדעת לפני רכישת דירה להשקעה בוורשה?

בעקבות העלייה המתמדת של מחירי הנדל”ן בישראל, בשנים האחרונות ישנה נהירה של משקיעים פוטנציאליים לרכישות נכסים בחו”ל. בין המדינות המובילות בהם נמצא משקיעים ישראליים נוכל לראות את מדינות המערב המפותחות כמו ארה”ב, אנגליה וצרפת, וללא הפתעה נוכל למצוא גם את פולין אשר מוכיחה עצמה מדי שנה בתור מתחרה בצמרת העולמית ליעדים להשקעה בנדלן בזכות הקלות היחסית לרכישת דירות והמחיר התחרותי אל מול התשואה המובטחת. בכתבה הבאה נציין מספר גורמים חושבים אותם עליכם לדעת לפני שתרצו לבצע השקעה שכזו.

רכישת דירה להשקעה בוורשה

ורשה, בירת פולין היא העיר הגדולה ביותר במדינה והיא אחת הערים המתפתחות ביותר בעולם עם הגירה חיובית במשך שנים רבות ופיתוח עירוני איכותי. משקיעים רבים בוחרים לבצע רכישות נכסים בעיר וכך גם תשתיות העיר משתפרות ומתחזקות בקצב שיא. מדי שנה כמות הדירות אשר נבנות בעיר עולה בעוד מחירי הדירות בוורשה עומדים איתן.

אחד הגורמים החשובים למשיכה החזקה של העיר לכל המשקיעים האלו הוא הריבית הנמוכה אשר מציעה העיר, בנוסף לקלות הרכישה המדהים של דירה להשקעה בוורשה. כל שעליכם לבצע הוא חתימה על חוזה רכישה עם נוטריון פולני והדירה תהיה רשומה על שמכם בטאבו הפולני, אין אפילו צורך להיות תושב המקום. שימו לב להצטייד במתורגמן או בנוטריון דובר אנגלית מראש כדי שתוכלו להבין את כל האותיות הקטנות בחוזה המפורט.

לא קשה במיוחד היא המטלה למציאת נכס מניב בוורשה, כאשר המחירים הממוצעים מראים החזר השקעה של כל מטר רבוע מהדירה תוך חודשיים בלבד. כאשר אנחנו מסתכלים גם על עליית הערך היציבה, פוטנציאל ההחזר על ההשקעה כאן הוא מבטיח במיוחד.

שוק הדירות בוורשה

קצב הבנייה של הדירות החדשות בעיר שובר את השיאים של עצמו מדי שנה. הפרויקטים החדשים מרשימים יותר מאי פעם והאפשרויות העומדות לרשות המשקיע הממוצע לא נגמרות. מה שייחודי לעיר הזו היא שגורדי השחקים לא נבנים רק למטרות מסחר ומשרדים, אלא גם לבנייני מגורים. את זאת נוכל לראות בקלות בבניין השני הגבוהה ביותר בעיר אשר מזדקף ב180 מטרים, ומכיל 47 קומות של דירות קונדו ומשרדים כאחד.

בכל פולין נבנות כבר מעל ל80 אלף דירות מדי שנה והקצב רק מתגבר. לשם ההשוואה, ישראל מצליחה לבנות רק 40 אלף מדי שנה. קצב הבנייה המסחרר מסמל את חוזקת שוק הדירות בוורשה אל מול הערים הגדולות של שכנותיה המרכז אירופאיות, ומבססת את פולין בתור פנינת נדל”ן אשר לא נופלת מהמדינות המערביות הגדולות.

כאשר מדובר בהשקעה בנכס מניב בוורשה, חשוב לבדוק את אזור המגורים ואת הדירה, לקבל חוות דעת ממומחים בתחום, ולדעת את המחירים הצפויים של השכירות בנוסף לעלות הרכישה המשוכלל הסופי.

אתם יכולים להיות בטוחים שהשקעה בדירה חדשה בוורשה תהיה זולה הרבה יותר מאשר דירה חדשה במרכז הארץ, האם כבר הכנתם את המעיל לביקור הבא?

לעוד מידע בנושא הנכם מוזמנים לבקר באתר אמבסדור השקעות: am-invest.co.il או בטלפון: 5836*

 

דירות להשקעה בוורשה

אמבסדור השקעות – דירות בוורשה