עוברים דירה? מי מוביל לכם את הבית?

בישראל של שנת 2016 הביקוש לדירות נמצא בשיא ואתו הביקוש לשירותים תומכים כגון שירותי הובלות, אחסון ואריזה. הרבה סיבות תורמות למגמה – החל מגידול האוכלוסין הטבעי, אחוזי הגירושין הגבוהים (לא עלינו) וכמובן מחירי הדיור שהולכים ומאמירים ושגורמים לשוכרי הדירות שבינינו לעבור דירה בתדירות גבוהה יותר. אין ספק שמעבר דירה הוא תהליך רגיש. ברוב המקרים, הוא מלווה בהתרגשות והרגשה של התחלה חדשה אך איך שלא נסתכל על הדברים, לפני שנוכל ליהנות מהדירה החדשה, נצטרך לעבור כמה מהמורות בדרך לשם.

החל מאריזת הדירה וחוסר הנוחות ועד בחירת חברת הובלות והתנהלות מול מובילים שלרוב אינכם מכירים אך למרות זאת צריכים להכניסם אל דירתכם – אל מרכז חייכם. נשאלת השאלה, מה אתם יודעים על אותם מובילים וכיצד תבחרו בחברת הובלות הוגנת ומקצועית – כזו שתוכלו להכניס לביתכם בראש שקט.

ריכזנו מספר כללים מפתיעים בפשטותם אך יחד עם זאת, כאלה שיכולים לעשות את ההבדל בין מעבר דירה מוצלח לבין כזה שתרצו לשכוח כמה שיותר מהר.

הוותק של חברת ההובלות

באופן כללי, אני ממליץ לבחור מובילים עם וותק וניסיון. אין זה אומר שחברות הובלה צעירות אינן טובות אך וותק ומוניטין מעידים במקרים רבים על חברה מבוססת שלא באה לעשות את “המכה” בחודשי הקיץ ולהיעלם רגע לאחר מכן. החברה כאן כדי להישאר ולא תופסת טרמפ על מגמת ביקושים זמנית.

חברת הובלות מקומית

מובילים דירה

כל מי שעובר דירה מעוניין לשכור חברת הובלות מקצועית ואמינה ולעיתים קרובות מוכן לשלם על כך תוספת כסף מכובדת. מה אם אומר לכם שתוכלו לחסוך כסף מבלי לוותר על האיכות והאמינות של חברת ההובלות? למען האמת, הפתרון קל מאוד ונעוץ בעובדה שחלק נכבד מעלות ההובלה שמתומחרת, מתבססת על הדלק והזמן שמושקעים על מנת להגיע למקום ההובלה. תארו לעצמכם שאתם זקוקים לחברת הובלות באשדוד ומזמינים חברת הובלות מתל אביב. ברור לכולנו שהוצאות הדלק והזמן שיתבזבז בדרכים (שלא לדבר על פקקים) יעלה את המחיר באופן קיצוני ביחס למצב שבו שכרתם חברת הובלות מקומית באשדוד. מקור ההפרשים בהצעות המחיר שתקבלו לא יהיה מבוסס על איכות ושירות אלא על משהו שאינו מעניינכם – הוצאות נסיעה גבוהות של חברת ההובלות.

חוות דעת

לצערנו, וותק לבדו אינו מספיק ותופתעו לגלות כמה אכזבות נחלו לקוחות ששכרו חברות הובלה גדולות, וותיקות ומוכרות. לכן, לפני שמרימים את הטלפון הראשון, צריך לוודא שחברת ההובלות שלפנינו נהנית ממוניטין חיובי וחוות דעת אוהדות. תוכלו לבדוק זאת בקלות על ידי גלישה באתרי אינטרנט מקצועיים או אם אתם מהדור הישן שמאמין למה שהוא שומע ולא מה שהוא רואה – תוכלו להיוועץ בחברים שעברו דירה בתקופה האחרונה. אם אתם רוצים להיות יצירתיים, תעלו פוסט קצר בפייסבוק “מישהו מכיר חברת הובלות טובה?” ותופתעו לראות כמה המלצות תקבלו מחברים שאתם יכולים לסמוך עליהם.

מובילים עם ביטוח

מעט אנשים יודעים שחברות הובלה איכותיות, משקיעות סכומי כסף מכובדים ברכישת ביטוח ועוד פחות אנשים יודעים שאין הכוונה לביטוח של הרכב. מדובר בביטוח הובלות שמבטיח לכם שיפוי במקרה של נזק לרכוש שלכם ולא משנה היכן קרתה התאונה – אם בחדר המדרגות, בנסיעה או בנפילה מן המנוף (כבר היו מקרים מעולם). בשורה התחתונה, בחירת חברת הובלות עם ביטוח מתאים תעיד על כך שאתם עומדים לשכור חברה עם מובילים רציניים שלוקחים את עבודתם ברצינות המתבקשת.

התרשמות

קבלתם הצעת מחיר בטלפון והבחור שמעבר לקו נשמע לכם מקסים. זה נחמד אבל לא מספיק. קבעו פגישה מסודרת שבה יוכל המוביל לבחון את כמות התכולה שבביתכם ולספק לכם הצעת מחיר מדויקת ולא בערך. מעבר לכך ישנם תנאים שאתם לא מודעים אליהם ושיכולים לייקר את ההובלה בעשרות אחוזים – לדוגמה, אם המרחק שבין הכניסה לבית ועד לחניה עולה על 15 מטרים, חברות הובלה רבות יחייבו אתכם בעבור התוספת.

חוזה

הצעד האחרון בבחירת מובילים איכותיים והבטחת התנאים שנקבעו, הוא כתיבה וחתימה על חוזה מסודר ומפורט שמתייחס לכל מה שנראה לכם הגיוני. חוזה שכזה צריך לכלול את מחיר ההובלה, תאריך, שעה, מחיר וכאמור – כל פרט שנראה לכם הגיוני. חוזה שכזה עשוי להיראות לכם משהו בומבסטי אך זהו אחד הצעדים הנפוצים והמתבקשים בעולם השירותים – ובענף ההובלות.

מילים לסיום

לבחירת המובילים ישנה חשיבות עצומה בהצלחת תהליך המעבר. אינכם צריכים להיות מומחים להובלות אך בהחלט עליכם להכיר את התנאים והנפשות הפועלות מאחר ומדובר בצעד רגיש שבו אנשים זרים יתהלכו ויובילו את החפצים האישיים ביותר שלכם. הקדישו זמן לאיתור חברת הובלות ובצעו את תהליך הבחירה באופן מושכל והגיוני.