הלוואות לעסקים בערבות המדינה – על מה ולמה

יזמים שמעוניינים להקים עסק חדש ובעלי עסקים קיימים שנקלעו לקשיים יוכלו למצוא סיוע כספי בעזרת הלוואות לעסקים בערבות המדינה. ההלוואות ניתנות באמצעות קרנות מיוחדות שמסייעות לבעלי העסקים בכפוף לקריטריונים ותקנונים.

לצד הקרנות יוכלו בעלי העסקים להיעזר גם בהון עצמי, הלוואות בנקאיות לעסקים, הלוואות מחברות האשראי ושאר גופים פיננסיים שמציעים הלוואות לעסקים. את ההלוואה המתאימה יש לבחור בהתאם ליכולתו הכלכלית של העסק, שיעורי הריבית ופריסת התשלומים.

מימון להקמת עסקים

הלוואות בנקאיות לעסקים הן שיטת המימון הפופולרית ביותר בקרב היזמים הצעירים והמבוגרים. הפנייה אל קרנות הסיוע הממשלתיות ובחינת שאר האפשרויות מתבצעת רק במקרים בהם הבנק דוחה את הבקשה. יזמים שלא פונים כבר בשלבים הראשונים בתהליך אל קרנות הסיוע טועים טעות חמורה. הלוואות לעסקים בערבות המדינה מציעות שיעורי ריבית נמוכה, פריסת תשלומים נוחה ותנאים טובים יותר בהשוואת להלוואות שמספקים הבנקים.

הלוואות בנקאיות לעסקים בערבות מדינה

המחלקות העסקיות בבנקים מציעות מספר מסלולים של הלוואות בנקאיות לעסקים. ההבדלים בין המסלולים באים לידי ביטוי בשיעורי הריבית ופריסת ההחזרים. את ההלוואה אפשר יהיה לקבל לאחר קבלת אישור הבנק בכפוף להצגת ערבויות ותכנית עסקית. יש להדגיש כי איחורים בתשלומים גוררים אחריהם ריבית פיגורים. אנשי המקצוע ממליצים לבעלי העסקים לשקול היטב את צעדיהם ולא ללוות סכומי כסף גבוהים שאין באפשרותם להחזיר.

הלוואות מסובסדות לעסקים

קרן סיוע לעסקים קטנים מציעה הלוואות מסובסדות למטרת הקמת עסק או שיקום עסקים בקשיים. הפנייה אל הקרן מתבצעת בעזרת טפסים מיוחדים, כאשר יש להתייחס לקריטריונים שקובעת הקרן. בעלי עסקים שלא מתאימים לקריטריונים שמציבה הקרן יצטרכו לחפש לעצמם פתרון מימון אחר. תהליך אישור ההלוואה הוא ארוך ומסורבל, אך במקרים בהם מתקבל האישור הנכסף אפשר יהיה לזכות בהלוואות של עד 500,000 ש”ח בתנאים אידאליים.

לצד הקרן לעסקים קטנים אפשר למצוא הלוואות לעסקים בערבות המדינה גם באמצעות גופים אחרים. ברשימת הקרנות והגופים שאפשר לפנות אליהם תמצאו את: מט”י, קרן קורת, קרן שמש, קרן להב, קרן אור, קרן לעולה העצמאי ועוד. הגופים מתמקדים לרוב בסיוע לבעלי עסקים קטנים, אך גם בעלי עסקים גדולים יוכלו למצוא לעצמם סיוע מתאים. בכדי לאתר את ההלוואה המתאימה ביותר יש לבצע מחקר שוק מקיף, לבחון את הקריטריונים שמציבה כל קרן ולהשוות אותם לתנאים שמציעים הבנקים.

רשימה מלאה של קרנות שמציעות הלוואות לעסקים בערבות המדינה וסיוע בקבלת הלוואות בנקאיות לעסקים אפשר לקבל בארגונים מיוחדים שעוסקים בתחום. הצוות המקצועי בארגונים הללו בקיא בכל תנאי ההלוואות, מנוסה ויעיל. בתוך זמן קצר ניתן יהיה להציב בפני כל בעל עסק מספר אפשרויות לבחירה ולהגיש את טפסי הבקשה המתאימים. בעזרת הלוואות בתנאים מועדפים אפשר יהיה לחסוך עשרות אלפי שקלים. שיעורי ריבית נמוכים הופכים משמעותיים כאשר מדובר בהלוואות שמערבות סכומי כסף גבוהים. למידע נוסף בנושא בקרו באתר של חברת אשראי אישי.