עיצוב בגבס – 5 דרכים לשדרג את הבית עם עבודות גבס

5 רעיונות לשדרוג הבית עם עבודות גבס, חלוקת חדרים, נישות גבס, עבודות גבס בסלון ותקרות גבס. 5 דרכים שכל אחד יכול ליישם על מנת לשדרג את הבית בתקציב שפוי, בזמן קצר ומבלי לשבש את שגרת החיים.

הישראלים מייחסים חשיבות רבה למראה הבית. חידושים ושיפוצים הם דבר שבשגרה ויעידו על כך מאות מיליוני השקלים שמושקעים בכל שנה לצורך ביצוע שיפוצים מסוגים שונים. אחד הענפים הבולטים בעולם השיפוצים הוא עבודות גבס. עיצובים שמשלבים פונקציונליות ומראה עשיר, הביאו את עבודות הגבס לאחד השירותים המבוקשים ונדמה שאין מקום (בית או עסק) שאין בו עבודת גבס מסוג כלשהו. בחרנו להציג 5 דרכים שיכולות לשדרג את ביתכם בתקציב שפוי, במהירות ואולי הכי חשוב – מבלי לפגוע בשגרת חייכם.

קירות גבס

בניית קירות גבס הוא פתרון מעולה לכל מי שמעוניין לחלק את הבית במהירות, בלי לגרום לנזק סביבתי ואולי הכי חשוב – בחצי המחיר ביחס לבניית קיר מבלוקים. יתרה מכך, לקירות הגבס יתרונות נוספים שהבולט שבהם הוא היכולת לבצע שינויים זמניים. לדוגמה, חלוקת החדרים למספר שנים ולאחר מכן פירוקם לטובת חלוקה חדשה – בהתאם לגודל וצורכי המשפחה. מה שיפה בכל התהליך הוא היכולת לעשות זאת מבלי לגרום לנזקים ולאפשר את היכולת להחזיר את המצב לקדמותו ללא פגיעה וללא חשש. אם אתם חוששים מליקויים הקשורים באיכות בידוד רעשים, כדאי לדעת שקירות גבס שנבנים כהלכה ומחומרים מתאימים יכולים לבודד רעשים טוב יותר מקיר בלוקים רגיל.

תקרות גבס

סביר להניח שבמידה שאתם נמצאים במבנה, מעליכם נמצאים לוחות שמרכיבים את תקרת הגבס. לא באנו לספר לכם כמה תקרות גבס נפוצות. מה שאנו רוצים לומר הוא שבאפשרותכם לנצל את היתרונות הרבים שבעבודות גבס על מנת להשיג מטרות רבות. לדוגמה, אם התקרה הישנה שלכם נמצאת במצב רעוע שבא לידי ביטוי בטיח רופף, נפיחות ואתם חוששים לבצע עבודת טיח כללית (אני יכול להבין אתכם), תוכלו לבצע חיפוי של לוחות גבס על התקרה הקיימת. זהו תהליך קצר, יעיל, זול והכי חשוב – המראה טוב יותר מכל תקרה סטנדרטית.

מעבר לכך, בעזרת בנייה של תקרת גבס, תוכלו לבצע הנמכת תקרה להטמעה של צנרת המזגן, בנייה של גופי תאורה נסתרים וכמעט כל מה שתעלו בדעתכם.

מדפים 

עבודות גבס ועיצוב

מדפי גבס יכולים להיות הפתרון המושלם לאותן פינות וחללים “מתים”. בעזרת מדפי גבס מעוצבים ניתן ליצור מראה עשיר שמעבר ליכולתו להחיות חללים בעייתיים, משמש אדריכלים לביצוע הפרדה רכה בין חללי הבית השונים.

אחת הבעיות במדפי גבס היא צבירת האבק שקשה לנקותו. כדי להימנע מבעיה זו, אנו ממליצים לצבוע את פני המדף בצבע שמן. זהו צבע שיוצר מרקם חלק שקל לנקותו באמצעות מטלית לכה. ניתן להתמודד עם הבעיה גם באמצעות שילוב של זכוכית או שיי במדפי הגבס.

ארונות אחסון מגבס

אחת הבעיות בארונות אחסון היא שנדירים המקרים בהם ארון אחסון מתאים באופן מושלם למקום שבו אנו רוצים למקם אותו. מה עושים? או שמתפשרים (ברוב המקרים) או שנעזרים בנגר שיבנה את הארון במידות מדויקות – תהליך שייקר את הארון באופן משמעותי. למען האמת ישנה שיטה נוספת שלא הרבה מכירים אותה – כזאת שתיצור ארון אחסון במידות מדויקות ואפילו במראה שובה לב. בוודאי כבר ניחשתם – ארונות אחסון מגבס. זהו פתרון מושלם בדיוק לאותן נישות לא מנוצלות כגון מתחת למדרגות (אם יש כאלה בביתכם). העיצוב כאמור יכול להפוך את החלל הלא מנוצל ללא פחות מבית מעוצב, אחת כמה וכמה בשילוב עם עץ, זכוכית וכיוצא בזה.

עיצובים בגבס

אם תשאלו קבלן גבס מקצועי מה אפשר לעשות בגבס, הוא לבטח יאמר לכם שניתן לבצע הכל. גמישות החומרים ודמיון מפותח יכולים להוליד בכל רגע נתון רעיון חדש – כזה שלא נראה באף מקום אחר. מזנונים מגבס, נישות לטלוויזיה וקרניזים הם רק חלק קטן מרשימה ארוכה של אפשרויות.

אנו ממליצים להיוועץ באיש גבס מקצועי מהסוג שיכול לייעץ לכם ולא רק לבצע תכניות עבודה מוכנות. לבחירת איש גבס מקצועי חשיבות גבוהה בהצלחת עבודת הגבס שאתם עומדים לבצע. שמירה על קווים נקיים, עבודה יעילה וביצוע מהוקצע הם אלמנטים שמקבלים חשיבות נוספת כשמבצעים עבודות גבס מפאת חשיבותם הרבה בביצוע העבודה. כמו כן עליכם לקחת את נושא הבטיחות בשיא הרצינות ולבחור בבעל מקצוע עם ניסיון מוכח ומוניטין חיובי.