כל מה שכדאי לדעת על צביעת חדרי ילדים

שוב צריך לצבוע את החדר של הילדים, ומה יהיה הפעם? עכשיו כשהם גדולים יותר ויודעים לחבר מילים לכדי משפט וגם יודעים מה הם רוצים, הם יבואו אליכם, ההורים, בדרישות כאלה ואחרות, שחלקן מוגזמות. אז מה תעשו?

צביעת חדרי ילדים היא ממילא מסובכת, וכשהילדים מבקשים עוד ועוד, זה נהיה קשה עוד יותר. אבל אם תהיו קשובים למה שהם אומרים ומה שהם אוהבים ותזכרו כמה כללי עיצוב בסיסיים, תוכלו ליצור את החדר המושלם.

כשמשווים צביעת חדרי ילדים לצביעה של חדרים אחרים בבית, יש דברים דומים ויש דברים שונים. בוא נתחיל עם מה שדומה- בשני המקרים צריך לבחור צבע לקירות לפי סוג, גוון ואיכות. בגלל שילדים הם נזק כלכלי בכל מקרה, לא יהרוג אתכם להשקיע עוד כ 200 שקלים באופן חד פעמים על כמה ליטרים טובים של צבע איכותי, העיקר שהילדים יקבלו את הטוב ביותר. בסכום כזה אתם יכולים לקבל צבעים לקירות באיכות גבוהה שיספיקו אפילו לשני חדרים, תלוי בגודל החדרים ובמספר השכבות שאתם שמים על כל אחד מהקירות.

הדומה בין צביעת חדרי ילדים לבין צביעה של חדרים אחרים הוא גם הצורך להכין את הקירות, ובכל חדר זה נעשה בצורה זהה- מוציאים כל דבר שתקוע בקירות, כמו מסמרים, ממלאים את החורים שבקירות בעזרת חומר, שפכטל ומשייפים את החומר עד שהוא מתמזג עם הקיר בקו ישר ואחיד.

עוד דמיון הוא העובדה שלא משנה איזה צבעים לקירות בוחרים ואיזה קירות רוצים לצבוע, העבודה חייבת להיעשות בצורה מסודרת ונקייה כי צבע לקירות יכול להשפריץ תוך כדי העבודה ולכלכך את הרהיטים, הרצפה, החלונות וכדומה. וכשזה קורה, אם לא הבחנתם בלכלוך מספיק מוקדם, יהיה לכם קשה לנקות את הצבע כשהוא כבר יהיה יבש.

מה שונה בין צביעת חדרי ילדים לצביעה של חדרים אחרים? המראה שהקירות יכולים לקבל, ולכאן נכנס לתמונה הטעם האישי של הילדים והעובדה שהם צריכים גירויים בחדר שלהם. בחדרי ילדים אפשר להוסיף ציורי ומדבקות קיר מיוחדים של דמויות מצוירות, והאמת זה רצוי, כי כשהטעם האישי של הילדים בא לידי ביטוי בעיצוב של החדר שלהם, הם מרגישים בנוח יותר בחדר.

אבל אל תשכחו, צבע לקירות צריך להיות איכותי, בין אם הוא נועד לצבוע את הקיר או כדי להוסיף ציור על הקיר. ובנוסף, צבעים לקירות בחדרי ילדים צריכים להיות כאלו שישמחו את הילדים, תוך כדי שהם שומרים עליהם רגועים ונינוחים, אז נסו צבעי פסטל, שיש בהם שמחה וגם עדינות מסוימת.

מדבקה ציורי קיר