הכתבה שכל מי שצריך לתקן את צנרת הביוב חייב לקרוא

צנרת ביוב ביתית או מוסדית נוטה להתקלקל אחת לכמה שנים לפחות והסיבות לכך רבות, החל מצינור שבור או סדוק, צינור לא מכוון או כזה שהתמוטט, סתימה או חסימה עקב הצטברות שומן או גוף זר שנתקע ומונע זרימה, קורוזיה של צנרת ברזל ישנה, צינור שהתעוות עקב תזוזות בקרקע, אטמים שבורים שגורמים לחיבורים דולפים וצינורות לא תקינים שכנראה לא היו לפי תקן ומצבם התדרדר. בנוסף, צנרת הביוב עשויה להיפגע  במהלך ביצוע עבודות שונות. תקלות שכיחות הן: חדירת ברגים, מעיכות בצנרת, חדירת בטון או חדירת ברזלים הפוגעים בצנרת ומשבשים את תפקודה ועוד. הרשו לנו להציג בפניכם את הפתרון לשיקום קווי ביוב שיחסוך לכם כסף רב, זמן וטרחה. לשם כך, פנינו למרכז לשירותי ביובית על מנת ללמוד על החידושים האחרונים בתחום.

שיקום ללא חפירה

שיקום צנרת מים וביוב ללא חפירה הוא אחד החידושים המתפתחים והחשובים בתחום האינסטלציה בכלל ובשוק הישראלי בפרט. קיימים כיום בשוק המון פתרונות באיכות גבוהה למגוון רחב של בעיות תשתית מים, ביוב או ניקוז אך כאשר מדובר על שיקום צנרת ביוב, האופציה הטובה ביותר היא שיקום צנרת ללא חפירה. לתיקון וחידוש צנרת ללא חפירה יש שלושה יתרונות גדולים: המעטה ככל האפשר בנזק סביבתי, חיסכון בזמן וחיסכון בכסף, וכל מה שצריך זה אנשי מקצוע מיומנים, ציוד וידע מתאים.

שרוול צנרת

אחת השיטות הוותיקות והמוצלחות לשיקום קווי ביוב היא שרוול צנרת, המתאימה ביותר לביצוע עבודות תיקון צנרת, אפילו לאורך מרחק רב וחידוש קווי צנרת שלמים ללא שום צורך בחפירה או הרס סביבתי כלשהו.

“שרוול” צנרת מתבצע על ידי החדרת שרוול לבד מיוחד, הספוג בשרפים ייעודיים או דבק אפוקסי מותאם, לתוך הצינור. רידוד השרוול נעשה בשולחן אוטומטי מיוחד כדי להבטיח שהחומרים יספגו בשרוול בצורה אופטימלית. את השרוול מחדירים דרך פתח ביקורת כך שאין צורך בחפירות גדולות עם ציוד מכני גדול ויקר, סגירת כבישים והרמת מדרכות, מרצפות, מדשאות או כל משטח אחר שהצנרת הישנה עוברת מתחתיו. בכך נמנעת פגיעה בתשתיות ולא נגרמת כל הפרעה לאיכות החיים של עוברי אורח ברחוב, השכנים בסביבה או דיירי הבית.

את השרוול ניתן להחדיר ללא בעיות גם דרך פתחי ניקוז, שוחות, התפצלויות ונקודות ביקורת לאורך הצנרת, לכן תהליך העבודה קצר באופן משמעותי מאשר עבודות חפירה. העבודה יכולה להסתיים תוך מספר שעות ספורות לעומת עבודות רגילות שיכולות להימשך עד מספר שבועות ואפילו חודשים תוך פגיעה באיכות החיים ושיבוש מוחלט של שיגרת תושבי האזור.
לאחר  שהשרוול הוחדר לתוך הצינור ומוקם  לאורך הנקודות הבעייתיות, צריך להקשות את השרפים או לייבש את הדבק האפוקסי בהתאם לשיטה שנבחרה. בתום תהליך שאורך שעות בודדות מבצעים צילום וידאו פנימי לאורך כל הצינור לצורך בקרה.

חשוב לציין שהשיטה של שרוול צנרת היא שיטה שמוכיחה את עצמה בשיקום וחידוש של צנרת שניזוקה גם כאשר מדובר בהיקפים גדולים ונרחבים במשך יותר משלושה עשורים והיא נבדקה ואושרה בכמה תקנים בינלאומיים וכמובן גם תו תקן ישראלי.

צינור מחודש כמו חדש

הצינור המחודש הוא בעל יכולת הולכת נוזלים גבוהה מאוד ובזכות התהליך שמבטיח הצמדות מלאה לצנרת הישנה קוטר הצינור יקטן במידה זניחה ביותר. בדיקות שנעשו לאורך השנים מצאו שאורך החיים של צינור בעל תקנים ישראלים ובינלאומיים יכול להגיע בקלות לשישים שנה בלי פגיעה בתכונות החוזק והעמידות שלו.
אפשר לקבוע בוודאות שמדובר בפתרון מעולה בעל יתרונות בולטים על כל אותם פתרונות אחרים שכוללים חפירות והרס סביבתי תוך גרימת אי נוחות רבה לכם ולסביבה.
יש עוד מספר פתרונות שאפשר לשקול, חלקם מפורטים במקורות הבאים: biuvita.co.il | ויקיפדיה