תכשיטים – מדוע הם כל כך מושכים אותנו?

מאז ומתמיד תכשיטים היו מוצר נחשק המשדר מסרים לכל מי שמסתכל עליהם. תכשיטי זהב, תכשיטי כסף, תכשיטים מצופים ותכשיטים זולים כולם כלל מצליחים למשוך קהל לקוחות הרוצים לרכוש אותם ולענוד אותם על גופינו. אז מדוע כשיטים כל כך מושכים אותנו? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם:

בעבר תכשיטים סימנו סטטוס מסויים. עשירים רבים היו מפזרים על גופם טבעות ושרשראות וזאת כאות וסממן של יוקרה ומעמד גבוה. כל אדם שהיה עונד תכשיטים על גופו היה שייך למעמד הגבוה. היום הדבר שונה. מאחר ויש מגוון גדול מאד של תכשיטים בכל המחירים כל אחד, ללא הבדלי מעמד, יכול לרכוש תכשיט ולענוד אותו על גופו. תכשיטים מצליחים למשוך אנשים רבים בזכות מגוון סיבות:

אופנה

בסופו של דבר, תכשיטים הם פריט אופנה או פריט לבוש. אנשים רבים רוצים לענוד תכשיטים על מנת להשאר אופנתיים ועדכנתיים בכל תחום האופנה. תחום האופנה משתנה כל הזמן באופן קבוע. אנשים שעונדים תכשיטים משדרים לסובבים אותם שהם אופנתיים ויש להם חוש אופנתי.

טעם אישי

הרבה אנשים נמשכים לתכשיטים מתוך טעם אישי ואהבה לסוג מסויים של מוצר הכוונה פה היא שאנשים שונים אחד מהשני וכל אחד אוהב משהו אחר יש אנשים שאוהבים מכוניות, יש אנשים שאוהבים אומנות, יש אנשים שאוהבים לטייל ויש אנשים שאוהבים תכשיטים. אנשים שאוהבים תכשיטים מרבים לרכוש תכשיטים כמעט כל הזמן ללא קשר לערך שלהם, אותם אנשים ירכשו תכשיטים יקרים מזהב אמתי וגם תכשיטים זולים מפלסטיק או מוצרים חלופיים כל זאת על מנת שיהיה להם היצע או תכשיטי לכל סוג של אירוע או יום.

תחושת מימוש עצמי

מאחר ויש תכשיטים רבים שערכם יקר והם נחשבים כקשים להשגה. כאשר אדם מסוים המצליח לרכוש תכשיט קשה להשגה הוא מתמלא בתחושה של מימוש עצמי וסיפק לאחר הקושי שעבר. היכולת של אדם להביא את כל כישוריו הייחודיים למימוש ולבטא את הפוטנציאל האישי הטמון בו.

צורך חברתי

אחד הסיבות העיקריות שבגללן אנו רוכשים תכשיטים היא הצורך החברתי והצורך להרגיש שייך. תכשיטים נחשבים לפריט לבוש שכל אחד עונד על גופו. בין אם מדובר בטבעת, שרשרת, צמיד לרגל וכדומה. כמעט כל אחד עונד על עצמו תכשיט. הצורך להרגיש שייך ולהרגיש חלק מהחברה גורם לאנשים רבים לרצות לרכוש את התכשיטים.

לסיכום

כל אחד ואחת מאיתנו אוהבים תכשיטים. תכשיטים סובבים אותנו כל הזמן, הם נוצצים ומושכים את תשומת הלב שלנו. כל תכשיט יותר יפה מהקודם לו, כל תכשיט משדר משהו אחר מהשונה לו. הסיבה שהם מצליחים למשוך את תשומת ליבנו היא פשוטה, הם פשוט יפים, מרגיעים ונוחים.